RTX 3070 için 650W 80+ yeter mi?

Leshy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-AMD RYZEN 5600
-G-SKİLL TRİDENT Z NEO 32 GB 4000 MHZ DDR4
-ASUS ROG STRİX B550-F GAMİNG WİFİ(II)
-SAPPHİRE NİTRO PLUS RX6700XT
-SAMSUNG 980 PRO 2TB NVME M2 SSD
-SAMSUNG 870 2TB SSD
-COOLER MASTER HAF500
-DEEPCOOL AK400 COOLER
Bende Sharkoon SHP 650watt 80+ var arkadaşlar yeter mı acaba? İşlemci olarak da Ryzen 5600X düşünüyorum.

Ryzen 5600x'e overclock yapmayacaksanız muhtemelen yeter. Biraz sesli çalışır ama yeterli olacaktır bende 650w'yı 3070ti ve 12400 ile kullanıyorum bir sıkıntım yok hem ekran kartını hem işlemciyi aynı anda %100 de de çalıştırdım.

Onu alma, butce nereye kadar cikar?

Lutfen biri cikip da "ben kullandim mukemmel sessiz" falan demesin, ateisti musluman yaparlar valla...

Bence daha daha kaliteli psu al. Sharkoon yerine kaliteli bi 650w de olabilir ama 750w ye çıkabilirsen daha iyi.

Bence daha daha kaliteli PSU al. Sharkoon yerine kaliteli bir 650W de olabilir ama 750W'ye çıkabilirsen daha iyi.

Bence daha daha kaliteli PSU al. Sharkoon yerine kaliteli bir 650W de olabilir ama 750W'ye çıkabilirsen daha iyi.

Peki bu PSU'yu kullanarak hangi ekran kartını alabilirim PSU'yu değiştirmem şart mı?

Onu alma, bütçe nereye kadar cikar?

lutfen biri cikip da "ben kullandim mukemmel sessiz" falan demesin, ateisti Müslüman yaparlar vallahi...

Bütçem sadece ekran kartı ve işlemciye yetiyor PSU'ya değil idare etmezmi bu PSU alana kadar yenisini.

En azindan biraz daha cikip sunu al da oyle idare edersin:

Peki teşekkür ederim bu işlemci ve ekran kartı için önerebileceğiniz PSU budur değil mi bunu sonradan değiştirmeme gerek var mı ne kadar götürür beni kusura bakmayın fazla bilgili değilim PSU konusunda.

Peki teşekkür ederim bu işlemci ve ekran kartı için önerebileceğiniz PSU budur değil mi bunu sonradan değiştirmeme gerek var mı ne kadar götürür beni kusura bakmayın fazla bilgili değilim PSU konusunda.

Uzun sure kullandirir, incelemeler fazla olmadigi icin bazi seyleri bilmiyoruz ama elde tutulan guzel. Cok fazla elektrik kesintisi yasanmayan bir yerde yasiyorsan sorun cikarmaz.

Uzun sure kullandirir, incelemeler fazla olmadigi icin bazi seyleri bilmiyoruz ama elde tutulan guzel. Cok fazla elektrik kesintisi yasanmayan bir yerde yasiyorsan sorun cikarmaz.

Fazla elektrik kesintisi yaşamıyorum peki hiç riske atma sen bu PSU'yu al kafan rahat olsun dediğin bir PSU varsa inudu alabilirim. Biraz daha bütçeyi sıkarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı