RTX 3070 için OBS yayın ayarları önerisi

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar, 5,6 upload hızım var 3070 ile ilk defa geçe yayın açtım. 1080p 60 FPS 4500 bitrate OBS de çıkış modu basit ayar sekmesinden, yüksek kalite olarak ayarladım. Yayını da ekran kartından verdim. İşlemcim R5 3600. yayını sonra 720p 60 FPS'e düşürdüm. İki seçenekte de hiçbir problem yaşamadım fakat CS:GO'da normal ping 35-40 civarıyken 73-95 bazen nadirde olsa 110'u gördüm. Yayın sırasında işe yarıyor mu bilmiyorum fakat yayın sırasında bitrate ayarını düşürdüm 3400'e kadar fayda etmedi. En azından 70-80 ping olsa bile yeterli bana. Çıkış modunu gelişmiş mi yapmalıyım? Bahsettiğim ayar kısmı resimde mevcut. Ayrıca önemli ayarlar varsa söylerseniz sevinirim. Geçen yaptığım yayında görüntü çok güzel ve kayıpsızdı diyebilirim.

obs.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Customer Support bu sitedeki ayarları yaparsan harika olur ben yayın yapıyorum profesyonel şekilde geçiş ekranı falan bile var bu siteye bakarak yaptım 3060 kullanıyorum.
Geçiş ekranı kısmını bulamadım hocam.

Upload hızının 3000 altına verirsen sorunsuz açarsın. kaynak oguzsasi.
Anladım hocam Upload çok yüksek değil farkındayım ama 3000 altına düşmek istemedim puslu görünmesin diye.

Geçiş ekranı kısmını bulamadım hocam.

Yok o bir ayar değil zaten hani yayıncılar ana ekranı gösterirken oyun ekranına geçer o esnada da kendi animasyonu olur ya o anlamda.

Merhaba arkadaşlar, 5,6 upload hızım var 3070 ile ilk defa geçe yayın açtım. 1080p 60 FPS 4500 bitrate OBS de çıkış modu basit ayar sekmesinden, yüksek kalite olarak ayarladım. Yayını da ekran kartından verdim. İşlemcim R5 3600. yayını sonra 720p 60 FPS'e düşürdüm. İki seçenekte de hiçbir problem yaşamadım fakat CS:GO'da normal ping 35-40 civarıyken 73-95 bazen nadirde olsa 110'u gördüm. Yayın sırasında işe yarıyor mu bilmiyorum fakat yayın sırasında bitrate ayarını düşürdüm 3400'e kadar fayda etmedi. En azından 70-80 ping olsa bile yeterli bana. Çıkış modunu gelişmiş mi yapmalıyım? Bahsettiğim ayar kısmı resimde mevcut. Ayrıca önemli ayarlar varsa söylerseniz sevinirim. Geçen yaptığım yayında görüntü çok güzel ve kayıpsızdı diyebilirim.

Eki Görüntüle 1843563

Yayın yaparken her zaman maksimum upload hızının 1.5Mbps altını yayına ver 1.5Mbps oyunlar ve Google da gezinme için yeterli.

Yok o bir ayar değil zaten hani yayıncılar ana ekranı gösterirken oyun ekranına geçer o esnada da kendi animasyonu olur ya o anlamda.

Yayın yaparken her zaman maksimum upload hızının 1.5Mbps altını yayına ver 1.5Mbps oyunlar ve Google da gezinme için yeterli.
Evet bende genelde öyle yapıyordum zaten hocam, aslında yeni yayın yapmaya başlamadım ekran kartı değişince yayın kalitesi arttı uzun sürede yapmıyordum. Şimdi ayarlamaya çalışıyorum. Fakat misal dün yaptığım yayında 3500 Bitrate verdim 720P 60 FPS yayın da CS GO da ping pek çıkmadı 75 civarındaydı fakat sanki bir kayıp vardı oyunda ileri giderken anlık 2 adım geri gidip devam edersinya oyunda öyle oda sürekli değil. CS GO da loss deniyor sanırım ona fakat ona da baktım +graph yazınca loss çıkmıyor, 0 yazıyor.

Evet bende genelde öyle yapıyordum zaten hocam, aslında yeni yayın yapmaya başlamadım ekran kartı değişince yayın kalitesi arttı uzun sürede yapmıyordum. Şimdi ayarlamaya çalışıyorum. Fakat misal dün yaptığım yayında 3500 bitrate verdim 720p 60 FPS yayın da CS:GO'da ping pek çıkmadı 75 civarındaydı fakat sanki bir kayıp vardı oyunda ileri giderken anlık 2 adım geri gidip devam edersinya oyunda öyle oda sürekli değil. CS:GO'da loss deniyor sanırım ona fakat ona da baktım +graph yazınca loss çıkmıyor, 0 yazıyor.

Şöyle yap o zaman 3.5 veriyorsan 4000 yap.

Geri
Yukarı