RTX 3070 için RAM önerisi

Hocam 10 yıl kullansa bile ekran kartı ile işlemci bir süre sonra işini görmemeye başlayacak, RAM ihtiyacını onlardan sonra hisseder.
Evet, zaten "İlerde lazım olur!", bu mantıkla bakarsak hiç bilgisayar toplamayalım yani? O zaman 20 yıl sonra ekran kartı yetersiz kalır bence RTX 3070 alma. :D

Farkındaysan çoğu yüksek bütçeli sistemlerde 2x16 kullanıyorlar.
O yüksek bütçeli sistemler genel anlamda iş için kullanıyor, oyun için 32 GB gereksiz. @Yararsız Üye hocam sizde galiba 32 GB var, ne için kullanıyorsunuz?
Evet, zaten "İlerde lazım olur!", bu mantıkla bakarsak hiç bilgisayar toplamayalım yani? O zaman 20 yıl sonra ekran kartı yetersiz kalır bence RTX 3070 alma. :D
Hocam ben arkadaş almasın demedim, farkındaysanız aynı şeyi savunuyoruz, arkadaş iddia etti ona cevap yazdım ben, anın tadını çıkartmak lazım, yoksa hayat çekilmez. 😁

O yüksek bütçeli sistemler genel anlamda iş için kullanıyor, oyun için 32 GB gereksiz.
Gereksiz RAM diye bir şey yok bence, fazla RAM göz çıkarmaz ama "şu anda" oyunlarda 32 GB bellek kullanılmaz. Belki birkaç yıl sonrasında işe yarayabilir.

Ben de bu bellekleri iş programlarından dolayı bu kadar yüksek tuttum, bazı zamanlarda 25-30 GB arası bellek kullanımım olabiliyor. Sırf oyun için toplayacak olsam 16 GB tercih ederim ama bütçem çok aşırı düzeylerdeyse dediğim gibi belleğin fazlası göz çıkarmaz.

Geri
Yukarı