RTX 3070 ve R5 5600X için RAM önerisi

AMD sisteminize Corsair RAM almak gibi bir hata yapmayın. :(
Neden hocam. Ya da ne almalıyım sizce? Genelde gskill, crucial balistik ve corsair vengeance öneriliyor.
Hayır, sorun olmaz. Anakartın maksimum bellek frekans desteği 5100MHz. Bu bağlamda kullanabilirsiniz.
Teşekkürler hocam. Öyleyse 2x8 GB 3600 MHz Cl 16 RAM de bakabilirim. Belki indirime girer. Marka veya model önerisinde bulunabilir misiniz bu bağlamda? Bir de işlemci ile uyum gibi bir şey var mı gerçekten? Bazı ramlerde amd ile uyumlu vs yazmışlar ama satıcılar yazıyor tabi bunu. Gerçek mi bilemiyorum.

Neden hocam. Ya da ne almalıyım sizce? Genelde G.Skill, Crucial Ballistix ve Corsair Vengeance öneriliyor.

Dediğim gibi, çakma Samsung B-Die çipler kullanıyor çoğu. Kullanmayan RAM'leri de var Dominator Platinium gibi, ama onların da fiyatları bütçenizin iki katından da fazla.

Teşekkürler hocam. Öyleyse 2x8 GB 3600 MHz CL 16 RAM de bakabilirim. Belki indirime girer. Marka veya model önerisinde bulunabilir misiniz bu bağlamda? Bir de işlemci ile uyum gibi bir şey var mı gerçekten? Bazı RAM'lerde AMD ile uyumlu vs yazmışlar ama satıcılar yazıyor tabii bunu. Gerçek mi bilemiyorum.

AMD uyumlu Intel uyumlu diye bir şey yok diyebilirim. Intel ile optimize yazan RAM'ler AMD sistemde de çalışıyor, AMD ile optimize yazan RAM'ler Intel sistemlerde de çalışıyor.

RAM markası olarak: Kingston, Crucial, G.Skill baş önerilerim olur. Ama sadece markaya bakmak olmaz model de önemli. Crucial'ın Ballistix serisi, Kingston'un HyperX Fury, Beast ve Predator serisi, G.Skill'in Ripjaws, Trident Z serisi vs iyi modelleri bulunan serilerdir.
Şunu bulabildim Amazon Almanya'dan satışı yapılıyor. Önerir misiniz?

Crucial BL2K8G36C16U4R Bellek Standart: 16 GB (8GBx2) Kırmızı https://www.amazon.com.tr/dp/B083TSFB5C/ref=cm_sw_r_cp_api_glt_i_EYMCG62RJSGZ7R0MFRP2?psc=1

Öneririm. Yine Micron E-Die çipleri olması lazım.
@Jacey bunun CL değeri 16 mı 18 mi? Göremedim de o yüzden soruyorum.

AMD uyumlu Intel uyumlu diye bir şey yok diyebilirim. Intel ile optimize yazan RAM'ler AMD sistemde de çalışıyor, AMD ile optimize yazan RAM'ler Intel sistemlerde de çalışıyor.

RAM markası olarak: Kingston, Crucial, G.Skill baş önerilerim olur. Ama sadece markaya bakmak olmaz model de önemli. Crucial'ın Ballistix serisi, Kingston'un HyperX Fury, Beast ve Predator serisi, G.Skill'in Ripjaws, Trident Z serisi vs iyi modelleri bulunan serilerdir.

Öneririm. Yine Micron E-Die çipleri olması lazım.
@Jacey bunun CL değeri 16 mı 18 mi? Göremedim de o yüzden soruyorum.
Hocam ben 16 diye arattım. Kodunda da c16 diye ibare var. O yüzden 16’dır diye buradan da paylaştım.
@Sir Benjamin Hocam yardımlarınız için teşekkür ederim. Crucial Ballistik 2x8 3200Mhz ram satın aldım bugün elime geçti.

Son düzenleme:
@TLP Hocam yardımlarınız için teşekkür ederim. Crucial Ballistik 2x8 3200Mhz ram satın aldım bugün elime geçti

Çok sevindim. Güle güle kullanın :)

Geri
Yukarı