RTX 3070 ile AOC 27G2G8 ve PHL 273V5 renkleri çok farklı

• Konuyu başlatan wedge
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B

wedge

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
2 monitör arasındaki renk farkını görüyorsunuz. Bu problem ekran kartımı değiştikten sonra oldu. Ufacık bir fark vardı daha önce, paneller farklı sonuçta. Şimdiki fark ortada. Eski ekran kartım MSI Armor RX 580 8 GB idi. Yeni ekran kartım MSI SUPRIM RTX 3070. Özellikle siyah renkte çok belirgin problem. Çok araştırdım ama çözüm bulamadım.

Digital vibrance ve monitör renk ayarları ile halledemedim.

Sağ monitör: AOC 27G2G8 - Display Port ile bağlı
Sol monitör: Philips PHL 273V5 - HDMI ile bağlı

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-01-09 at 00.16.34.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-09 at 00.16.34.jpeg
    47,3 KB · Görüntüleme: 144
Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba.
2 Monitör arasındaki renk farkını görüyorsunuz. Bu problem ekran kartımı değiştikten sonra oldu. Ufacık bir fark vardı daha önce, paneller farklı sonuçta. Şimdiki fark ortada. Eski ekran kartım MSI Armor RX 580 8 GB idi. Yeni ekran kartım MSI suprım RTX 3070. özellikle siyah renkte çok belirgin problem. Çok araştırdım ama çözüm bulamadım.

Digital vibrance ve monitör renk ayarları ile halledemedim.

Sağ monitör: AOC 27G2G8.
Sol monitör: Philips phl 273V5.

Eki Görüntüle 825427

Sol monitörde parlaklık ile kontrast oranını dengelemeniz lazım.

hayır. Eski ekran kartımda çok çok az bir fark vardı renklerde. Problem etmiyordum. Ama ekran kartımı güncelledikten sonra hiç memmun değilim.
Başka ekran kartında soldaki monitör bu kadar kötü görüntü vermiyor muydu?

Panel farkı var hocam. Birisi VA, birisi LED panel. Fakat kontrast farkından da olabilir.

Ama eski ekran kartımda böyle bariz bir fark yoktu. Yine aynı monitörler ve bağlantı şekilleri de aynı idi.
Sol monitörde parlaklık ile kontrast oranını dengelemeniz lazım.
Baya kurcaladım ama sonuç alamadım. Hatta daha çok bozuluyor diğer renklerde.

Geri
Yukarı