RTX 3070 ile Ethereum mining yapılır mı?

- Elbette ömrü kısalır ama aşırı derecede değil, bir kartın ömrü 6-7 seneyse miningle bu 4-5 seneye falan düşer diye tahmin ediyorum.( Bilinçli ve sağlam OC ve UV ile)

-Mining için sisteme herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok.

-Nvidia kartları için T-rex miner kullanılmalı

-10.03.2021 tarihi için en kazançlısı (bildiğim kadarıyla) Ethereum

-Evet etkisi olur, hashrate yani kazım gücünüz düşecektir. Render ya da oyun oynarken mining programını ve mining'e özel olarak yaptığınız OC ve UV ayarlarını değiştirmelisiniz. İşiniz bittikten sonra eski haline getirir kazıma devam edebilirsiniz.
Bende 1660 ti max q li laptop var .
Overclock yapmamın herhangi bir zararı olur mu ?
Overclock yapmadan 60 watt 65 derece 26.97 mh/s ile kazıyor.
Overclock yaptığım da 60 watt 65 derece 30.58 mh/s ile kazıyor.
Core clock -200 memory clock +700
Eger bu değerlerden herhangi birisi az bir şey aşağı yukarı oynatirsam mh/s değeri düşüyor.
Laptop u kullanmaya başladığim da ise 70 derecelere çıkıyor. Kullandigim da stabil 70 derece de çalıştığını söyleyebilirim .
Laptop olduğu için overclock yapmadan mi kazim yapmaliyim sizce ?

Bende 1660 ti max q li laptop var .
Overclock yapmamın herhangi bir zararı olur mu ?
Overclock yapmadan 60 watt 65 derece 26.97 mh/s ile kazıyor.
Overclock yaptığım da 60 watt 65 derece 30.58 mh/s ile kazıyor.
Core clock -200 memory clock +700
Eger bu değerlerden herhangi birisi az bir şey aşağı yukarı oynatirsam mh/s değeri düşüyor.
Laptop u kullanmaya başladığim da ise 70 derecelere çıkıyor. Kullandigim da stabil 70 derece de çalıştığını söyleyebilirim .
Laptop olduğu için overclock yapmadan mi kazim yapmaliyim sizce ?
Muhtemelen oyun oynarken bu değerler daha yuksek olacak. Curve ayarlarindan volt ayari yaparsaniz biraz daha sicakligi ve voltaji dusurebilirsiniz.

Muhtemelen oyun oynarken bu değerler daha yuksek olacak. Curve ayarlarindan volt ayari yaparsaniz biraz daha sicakligi ve voltaji dusurebilirsiniz.
mining yapmaya başlayınca oyun oynamayı bıraktım. sadece mining yapıyor, ders çalışmak ve film izlemek için kullanıyorum. overclock daki tek korkum sanki çalışıp çalışıp çok zorladığım için pat deyip gidecekmiş gibi hissediyorum korkutuyor yüzden :D

mining yapmaya başlayınca oyun oynamayı bıraktım. sadece mining yapıyor, ders çalışmak ve film izlemek için kullanıyorum. overclock daki tek korkum sanki çalışıp çalışıp çok zorladığım için pat deyip gidecekmiş gibi hissediyorum korkutuyor yüzden :D
Doğru ayarları yaparsan korkulacak bir sey yok. Benim 3070 oyun oynasam 60 65 derece ve en az 250 300 watt güç çeker. Şuan 34 derece ve 120 watt ile mining yapıyor. :) ayrica VRM sicakligida 48 derece. Oyun oynarken bu değerler imkansiz. :)

Doğru ayarları yaparsan korkulacak bir sey yok. Benim 3070 oyun oynasam 60 65 derece ve en az 250 300 watt güç çeker. Şuan 34 derece ve 120 watt ile mining yapıyor. :) ayrica VRM sicakligida 48 derece. Oyun oynarken bu değerler imkansiz. :)
Benim sıkıntı cihazımın laptop olması. Ekran kartı anakartla birleşik olması. Overclock zarar vermezse bu şekil kullanacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı