RTX 3070 ile İ5 12400F vs R5 5600X

Haklisin da hocam :) PlayStation 5 var Xbox Series X vardi sattim, yoksa RTX 4070 Ti'li sistem maasinin 3/2 falan ediyor uygun yani taksitleri falan faizsiz, sorun zaman :)bir de evli ve çocuk olunca hepsine zaman ayiramiyorsun.
Orası da var. Evli olunca göze batıyor. Siz nerede yaşıyorsunuz?

Abi Türkiye'de alamayanlar var öyle sistemi ülkenin kötü gidişatı yüzünden :D. Öyle deme şimdi Almanya bizi kıskanıyor (!)
Ne diyeyim abi inşallah herkes hakettigi gibi yasar herkes her şeye diledigi gibi ulasir demekten baska bir şey gelmiyor elimden bende 6 senedir buradayim Türkiye'de alamadiklarimi burada rahatça alabiliyorum ama bu sefer de zaman sorun oluyor :)

Orası da var. Evli olunca göze batıyor. Siz nerede yaşıyorsunuz?
Almanya

RTX 3080 deseydin 4K için yeşil ışık yakardım lakin VRAM sorunu yaşamamanız için 2K monitör ideal olacaktır.
10Gb modeli bile 4k için uygun değil bence. 6900xt kullanıyorum, 10gb+ vram kullanımı sık karşılaştığım bir durum.

Su anda yazdigim fiyatlar bile Almanya'ya göre pahali bugün RX 5600X 149 € düsmüstü. 700 watt PSU almak istiyorum RTX 3070 icin 62 € fiyati site 25 € indirim veriyor 37 € a falan denk geliyor dedigim gibi firsat kovalaman lazim her haftada oluyor zaten.
Ah bir de Kıbrısta olsa bütün PC parçaları. Ben Türkiye'den veya KKTC'den alıyorum burada bulamadığım parçaları.
Ne diyeyim abi inşallah herkes hakettigi gibi yasar herkes her şeye diledigi gibi ulasir demekten baska bir şey gelmiyor elimden bende 6 senedir buradayim Türkiye'de alamadiklarimi burada rahatça alabiliyorum ama bu sefer de zaman sorun oluyor :)
Konuyu dağıtmış olacağım kusura bakmayın ikimizde haliyle gurbetteyiz. Ben de öyle Türkiye de alamadıklarımı burada alabiliyorum. Herkes avrupa batıyor diyor da ben göremiyorum o batmayı. Bir şeye de 1 cent zam gelsin diye bekliyorum ne zaman olacak hiç bilmiyorum. İstanbul'dan Güney Kıbrısa üniversite okumak için yeni geldim 4 aydır buradayım. BG vatandaşıyım haliyle Avrupa Birliği vatandaşıyım. 20 yaşındayım. İnanamayacaksınız ama sol direksiyon kazasız, boyasız ve 133bin KM'de Mercedes CLK 63 Cabrio aldım 😅. Sağ direksiyonlar biraz daha pahalı haliyle burada ve ona alışmam da çok uzun sürerdi. Burada arabalar özellikle Mercedesler Almanya'ya göre çok ucuza satılıyor işin en garip tarafı. Türkiye'de çalışarak ben mezara girerim ama yine de o arabayı alabileceğimi sanmıyorum.

Ah bir de Kıbrısta olsa bütün PC parçaları. Ben Türkiye'den veya KKTC'den alıyorum burada bulamadığım parçaları.

Konuyu dağıtmış olacağım kusura bakmayın ikimizde haliyle gurbetteyiz. Ben de öyle Türkiye de alamadıklarımı burada alabiliyorum. Herkes avrupa batıyor diyor da ben göremiyorum o batmayı. Bir şeye de 1 cent zam gelsin diye bekliyorum ne zaman olacak hiç bilmiyorum. İstanbul'dan Güney Kıbrısa üniversite okumak için yeni geldim 4 aydır buradayım. BG vatandaşıyım haliyle Avrupa Birliği vatandaşıyım. 20 yaşındayım. İnanamayacaksınız ama sol direksiyon kazasız, boyasız ve 133bin KM'de Mercedes CLK 63 Cabrio aldım 😅. Sağ direksiyonlar biraz daha pahalı haliyle burada ve ona alışmam da çok uzun sürerdi. Burada arabalar özellikle Mercedesler Almanya'ya göre çok ucuza satılıyor işin en garip tarafı. Türkiye'de çalışarak ben mezara girerim ama yine de o arabayı alabileceğimi sanmıyorum.
Alim gücü yüksek Avrupa da normal bir isci araba falan cok rahat alabilir, araba zaten lüks bir şey degil, burada 6 7 maasla 2.el 2018 golf falan alinabiliyor.

Geri
Yukarı