RTX 3070 ile i5 9400F darboğaz yapar mı?

hocam saydığınız oyunları oynatmayacak kadar bir şey yaşanmaz burada ki bottleneck yanı darboğazdan kasıt şu şekilde darboğaz olmadığı zaman işlemi %90+ ekran kartı %90+ ki 100e100 oran mutlak sistem olarak geçer kullanım oranlarının yakın olduğu durumlardır. sizin işlemciniz %100 tam kullanılırken ekran kartınız %80 nin üstüne çıkmayacaktır ama bu 120fps değilde 100-110 fps (rakamlar sallıyorum) almanıza vs yol açar çok da önemli değil işlemcinizi yenileyebilirsiniz ilerisi için.

Darboğaz işlemcinin GPU beslemeye gücü yetmediği için oluyor, bu videoda ki gibi en yüksek ayarlarda yük daha çok GPU bineceğinden aslında darboğazın önüne geçiliyor ama bu kadar gücü yetiyor eğer ayarları daha kısarsanız bu sefer darboğaz artacaktır. Önemli olan yeterli FPS'lere çıkmış olmanıza rağmen darboağaz olması sizin için problem oluyor mu asıl soru bu bence.

Olur hocam olur, ya 3060 ya da 3060 Ti'ye geçip işlemciyi yükselteceksiniz ya da ileride yükseltme şansınız varsa işlemciyi yükseltip sonradan ekran kartına geçmelisiniz, benim düşüncem bu.
ustam valla bütçe yok ki kartı bile zar zor alıcağım 2. el

Darboğaz işlemcinin GPU beslemeye gücü yetmediği için oluyor, bu videoda ki gibi en yüksek ayarlarda yük daha çok GPU bineceğinden aslında darboğazın önüne geçiliyor ama bu kadar gücü yetiyor eğer ayarları daha kısarsanız bu sefer darboğaz artacaktır. Önemli olan yeterli FPS'lere çıkmış olmanıza rağmen darboağaz olması sizin için problem oluyor mu asıl soru bu bence.
monitörüm 75hz zaten fps pek önemli değil ben daha cok render için alıyorum 3d renderlarda sıkıntı yaşıyorum baya almışkende güçlü bişey alıp 1 2 sene içersindede işlemci updatelemek istiyorum

Ustam vallahi bütçe yok ki kartı bile zar zor alacağım 2. el.

Monitörüm 75Hz zaten FPS pek önemli değil ben daha cok render için alıyorum 3D renderlarda sıkıntı yaşıyorum bayağı almışkende güçlü bir şey alıp 1 2 sene içersindede işlemci updatelemek istiyorum.

Hocam o zaman alın hayırlı olsun, bir süre sonra da işlemciyi yükseltin.

Ustam vallahi bütçe yok ki kartı bile zar zor alacağım 2. el.

Monitörüm 75Hz zaten FPS pek önemli değil ben daha cok render için alıyorum 3D renderlarda sıkıntı yaşıyorum bayağı almışkende güçlü bir şey alıp 1 2 sene içersindede işlemci updatelemek istiyorum.

Render da 3070 iş yapmaz en az 3080 12 öneriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı