RTX 3070 laptop vs RTX3070 Ti laptop

DeepoweRz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Bilgisayar alacağım, önümde iki seçenek var. Kullanım amacı: mimarlık uygulamaları, oyun motorları, oyunlar, tasarım uygulamaları ve yazılım.

Birinci PC özellikleri:
  • i5 12.nesil
  • RTX 3070.
  • DDR5 5200MHz 2x8 RAM.
  • 500GB Kingston 2200/2000 SSD.
  • 144Hz ekran.

İkinci PC özellikleri.
  • i7 12.nesil
  • RTX3070 Ti.
  • DDR4 3200MHz 2x8 RAM.
  • 2TB SSD.
  • 360Hz ekran.

Ben kararsız kaldım. Sizce hangisi? Aslında 2. bilgisayarı alacağım ama ilk sistemde DDR5 olması beni tereddüte düşürüyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Ayrıca ilk PC masaüstü, ikinci laptop. Laptop olan MSI Vector GP76, masaüstü olan toplama.

Son düzenleme:
Wattlara göre değişir. Ram önemli değil ekran kartı ve işlemci farkı bu kadar fazlayken. Birinde 2TB SSD var ama hızı nedir? Model atarsanız daha iyi olur.

Masaüstü şansı varsa tabii ki masaüstü. Laptoplar genel olarak masaüstünden daha fazla ısınır. Bu yüzden kendini kısıtlamak zorundadır. Yalnız işlemci konusunda biraz tereddüte düşürür. Oyun oynancaksa bence masaüstü tercih edilmeli. Tabii üniversite ve taşıma işin içindeyse masaüstü tam bir fiyasko olur.

Biraz ısınma sorunlu ve Throttle yapan bir model ama yine de laptop tercih ederdim ben. İndirimde 45K ya satılıyordu güzel model.
Laptop bu: MSI GP76 Vector i7-12/16/2000/3070Ti/360Hz 17.3" bærbar gaming-PC (black) - Elkjøp

Yurt dışında olduğum için yabancı mağza, çeviri kullanabilirsiniz.

Masaüstü şansı varsa tabii ki masaüstü. Laptoplar genel olarak masaüstünden daha fazla ısınır. Bu yüzden kendini kısıtlamak zorundadır. Yalnız işlemci konusunda biraz tereddüte düşürür. Oyun oynancaksa bence masaüstü tercih edilmeli. Tabii üniversite ve taşıma işin içindeyse masaüstü tam bir fiyasko olur.
Teşkkürler fikriniz için

Yeni konular

Geri
Yukarı