RTX 3070 mi RX 6800 mü?

JarvisM

Hectopat
İlk önce evet biliyorum 6800 saf güçte ve oyun performansında daha güçlü. Ama oyun oynamanın yanında Blender+Photoshop'dan projeler yapan ve edit için bilgisayarı kullanan biriyim. Hangi ekran kartı benim için daha doğru bir tercih olur?

RTX 3070 hakkındaki endişem:
- 8 GB VRAM bulunması.

RX 6800 hakkındaki endişem:
- Şu an kullandığım NVIDIA kartta mevcut bulunan birçok ayarım var bunlar AMD de var mı bilmiyorum.
- Hala stabil bir driverı olup olmadığını bilmiyorum. Alırsam sorun çekip çekmeyeceğimi bilmiyorum.

Kartları 2.el alacağım. Hedef bütçem 7K - 7.5k arası!
Kullanacağım işlemci 3300X, güç kaynağım 550W 80+Bronze

İleride işlemci ve güç kaynağı upgrade edeceğim.

RTX 3070 alınmaz asla, sıfır 4060 Ti, ikinci el 3080 öneririm.

Gerçi kopyala yapıştır gibi oldu üsttekilerde hemen hemen aynısını demiş :D

7-7.5k bandında 3070 Ti alabilirsin.

8 GB VRAM olması kafamı karıştırıyor.

Hiçbiri. 4060 Ti alırdım tabii bütçe var ise.

Kart 11.000'den başlıyor 2.elde bile. Böyle bir bütçem yok.

Oyunlarda RX 6800 tokatlar ama iş konusunda AMD kartlar leş. Bunların yerine en ucuzundan bir RTX 3080 düşürmeyi deneyebilirsin ikinci elde, 550W Bronze altından kalkacaktır çok yaşlı değilse.

Çok ağır iş yapmayıp genelde oyun oynadığım için 6800'e sıcak bakıyorum ama AMD sürücülerinin geçmişi kafamı karıştırıyor. PSU yaşlı değil.

RTX 3070 alınmaz asla, sıfır 4060 Ti, ikinci el 3080 öneririm.

Gerçi kopyala yapıştır gibi oldu üsttekilerde hemen hemen aynısını demiş :D

3080 için ayrıca güç kaynağı almam gerekiyor ve gene VRAM'de yetişemiyor ve performansta hemen hemen aynı kalıyor. 2000TL daha pahalı olmasına rağmen.

Çok ağır iş yapmayıp genelde oyun oynadığım için 6800'e sıcak bakıyorum ama AMD sürücülerinin geçmişi kafamı karıştırıyor. PSU yaşlı değil.

Sürücülerde sıkıntı yok ama iş yaparken AMD kartlar takoz gibiler.

Geri
Yukarı