RX 6800 mü 3070 mi?

Aways

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, RX 6800 gördüğüm kadarıyla 3070 Ti ile eş değer bir kart fakat 3070 Ti ile arasında 3 4 k fark var sizce 1 k daha fazla verip 3070 almak mı yoksa 6800 almak mı FPS oyuncusuyum RTX veya DLSS kullanmıyorum ama AMD alıp da yazılım sorunu yaşamak istemiyorum tavsiyeniz nelerdir?

Herkes yazılım sorunları bitti demiş sizce hala sorunlu mu AMD kartlar.
AMD nin driver sorunları geçmişte kaldı ama Dlss varken gidip AMD ye yatırım yapmam şahsen. Bir buçuk sene önce Rx 6700 xt almıştım, sonradan elimdeki kartı satıp 3060 ti aldım. Bunu sadece Dlss için yaptım.

AMD'nin driver sorunları geçmişte kaldı ama DLSS varken gidip AMD'ye yatırım yapmam şahsen. Bir buçuk sene önce RX 6700 XT almıştım, sonradan elimdeki kartı satıp 3060 Ti aldım. Bunu sadece DLSS için yaptım.

Şimdi 6800 3070 Ti ile eş değer kart ve 3070 DLSS kullansa bile FPS değerleri eşitlenir ve AMD'nin sam ve FSR 2.0 gibi teklonojiler ile fark daha da açılmaz mı saf güç olarak 6800 çok çok güçlü beni korkutan sadece oyunlarda drop vb hatalar.

Güncel olarak RX 6800 kullanan var mı ya da memnun mu?

Herkes yazılım sorunları bitti demiş sizce hala sorunlu mu AMD kartlar.
Eskisine göre daha nadir. Ben kendi deneyimlerimden memnunum 6800 XT için. Tek sıkıntısı Chrome'da video oynatılırken sekme geçişlerinde ya da video izlerken direkt olarak sürücü çökmesiydi. Donanım hızlandırma kapalıyken sıkıntı olmuyordu fakat bu da tarayıcı performansını düşürüyordu. O yüzden 3 aydır Firefox kullanıyorum ve hiç hata almadım. Chrome'da sanırım çekirdek hızları kontrolsüz şekilde arttığı için çöküyordu. Bu bahsettiğim çökme de 5 saniyelik siyah ekran şeklinde oluyordu. Tabi bu sorun 6800 XT özelinde de olabilir, 6800'de hiç yaşanmaz belki. Sürücüler bile farklı çünkü.

Eskisine göre daha nadir. Ben kendi deneyimlerimden memnunum 6800 XT için. Tek sıkıntısı Chrome'da video oynatılırken sekme geçişlerinde ya da video izlerken direkt olarak sürücü çökmesiydi. Donanım hızlandırma kapalıyken sıkıntı olmuyordu fakat bu da tarayıcı performansını düşürüyordu. O yüzden 3 aydır Firefox kullanıyorum ve hiç hata almadım. Chrome'da sanırım çekirdek hızları kontrolsüz şekilde arttığı için çöküyordu. Bu bahsettiğim çökme de 5 saniyelik siyah ekran şeklinde oluyordu. Tabii bu sorun 6800 XT özelinde de olabilir, 6800'de hiç yaşanmaz belki. Sürücüler bile farklı çünkü.

Anladım 6800 alacağım o zaman.

Geri
Yukarı