RTX 3070 Noctua nereden alınabilir?

Bütçe
25000

sinfulsaint

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Sessiz bir kasa oluşturmaya çalışıyorum,
Araştırmalarım ve Recep Abi'nin videosunda da izlediğim, sessiz ve serin bir ekran kartı arayışındayım. Bu arayıştı karşıma çıkan ve bütçeme uygun kart bu oldu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition 8 GB GDDR6.​

ancak kartı hiçbir yerde bulamıyorum hiç stok kalmamış, bunun gibi sessiz ve serin muadil bir kart öneriniz veya bu kartı nereden bulabileceğim hakkında öneri ve tavsiyelerinizi beklemekteyim.
Çirkin ama sessiz kral :(

bütçe 25000 civarı

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle gerçekten soğutma olarak çok kaliteli bir kart. Şuan MSI 4090 Suprim Liquit 1. Sıradaysa Noctua&Asus işbirliği kartlar 2. Sırayı alır bence. Ancak Asusta kendini çok geliştirdi. 4070 in soğutma performansıda çok iyi. Ben olsam kesinlikle 4070 düşünürdüm. Çünkü soğutma olarak sizi gayet memnun edecek.

O bütçeye 4070 almak varken neden 3070?
Hocam performansın yanı sıra sessizlik benim için büyük bir takıntı, o sebeple bütçeme uygun en sessiz ekran kartını aramaktayım. Asus 4070 ve Nocua 3070 arasında 2 kat desibel farkı var.

Hocam öncelikle gerçekten soğutma olarak çok kaliteli bir kart. Şuan MSI 4090 Suprim Liquit 1. Sıradaysa Noctua&Asus işbirliği kartlar 2. Sırayı alır bence. Ancak Asusta kendini çok geliştirdi. 4070 in soğutma performansıda çok iyi. Ben olsam kesinlikle 4070 düşünürdüm. Çünkü soğutma olarak sizi gayet memnun edecek.
Hocam soğutma olarak çok iyi olsa da desibel olarak çok yüksek kalıyor, ben tam kapasite kullanımda bile kulağı tırmalayamayacak düzeyde, görece en sessiz ekran kartını aramaktayım.

Hocam performansın yanı sıra sessizlik benim için büyük bir takıntı, o sebeple bütçeme uygun en sessiz ekran kartını aramaktayım. ASUS 4070 ve Nocua 3070 arasında 2 kat desibel farkı var.

Hocam soğutma olarak çok iyi olsa da desibel olarak çok yüksek kalıyor, ben tam kapasite kullanımda bile kulağı tırmalayamayacak düzeyde, görece en sessiz ekran kartını aramaktayım.

Aga bak sen bunu al boşta zerofrozr var zaten. Oyunlarda yüzde 40 falan açarsın fanı. Ses çıkarmaz kart.

Hocam 3 fanlı ekran kartları daha çok ses çıkarıyor diye biliyorum, yanlışsam düzeltin lütfen.
Galax markasını hiç duymadım. Asus tercih etsem dual fan sizce daha mantıklı olmaz mı ses açısından ?

1. Görsel 4070, 2. Görsel ise Noctua 3070 değerleri rpm-desibel-sıcaklık değerleri daha düşük. Ancak 2 katı denecek düzeyde değil. Sese takıntılı biri olarak XFX 6700XT Merc ekran kartı 3 fanlı model stres testinde dahi 67 derece ve fanın %50 den yüksek çalıştığını görmedim. CoD MW2 1080p yüksek grafikte 63-66 derecede fan seviyesi %20 lerde. Fanın 2 yerine 3 olması daha sesli olacağı anlamına gelmez. Noctua burda daha sessiz çalışan fandan daha serin hava elde etmeye çalışmış ve başarılı olmuş. Ancak olayın her anlamda artı ve eksisine bakmak gerekir. 3 serisi kart yerine daha güncel olan 4 serisini alacaksınız. Kasanızı camsız kullanıyorsanız fan sesini duyabilirsiniz. Ancak güncel kartlarda rahatsız edecek düzeye çıkmayacaktır bu durum. Noctua da olsa camsız sesi duyarsınız. Yerinizde olsam asus 4070 serisi kart alır. Kasa içinde kasanın fan sayısına göre RGB takıntın yoksa 6 adet Noctua NF A12 fan alırdım. RGB de LIAN-LI nin fanlarıda çok kalitelidir. Kendi kasamda eski modeli olan NF P12 1700rpm fanları kullanıyorum. Stok fanlardan sonra gerçekten sessiz olduğunu hissettim. Kasanızı bu şekilde kaliteli fanlardan oluşturursanız her anlamda olumlu sonuçlar alacaksınız. Ekran kartınız daha düşük seviyede çalışacak dolayısıyla daha az ses çıkaracak ve daha soğuk çalışacak. Yinede karar sizin.

Dosya Ekleri

• IMG_3556.jpeg
    IMG_3556.jpeg
    387,7 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_3557.jpeg
    IMG_3557.jpeg
    359 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
1. Görsel 4070, 2. Görsel ise Noctua 3070 değerleri rpm-desibel-sıcaklık değerleri daha düşük. Ancak 2 katı denecek düzeyde değil. Sese takıntılı biri olarak XFX 6700XT Merc ekran kartı 3 fanlı model stres testinde dahi 67 derece ve fanın %50 den yüksek çalıştığını görmedim. CoD MW2 1080p yüksek grafikte 63-66 derecede fan seviyesi %20 lerde. Fanın 2 yerine 3 olması daha sesli olacağı anlamına gelmez. Noctua burda daha sessiz çalışan fandan daha serin hava elde etmeye çalışmış ve başarılı olmuş. Ancak olayın her anlamda artı ve eksisine bakmak gerekir. 3 serisi kart yerine daha güncel olan 4 serisini alacaksınız. Kasanızı camsız kullanıyorsanız fan sesini duyabilirsiniz. Ancak güncel kartlarda rahatsız edecek düzeye çıkmayacaktır bu durum. Yerinizde olsam asus 4070 serisi kart alır. Kasa içinde kasanın fan sayısına göre 6 adet Noctua NF A12 fan alırdım. Kendi kasamda eski modeli olan NF P12 1700rpm fanları kullanıyorum. Stok fanlardan sonra gerçekten fark etti.
Hocam değerli yorumun için teşekkür ederim. Bunu almayı planlıyorum tavsiyeniz üzerine Asus kalitesinden şaşmayacağım.

Hocam 3 fanlı ekran kartları daha çok ses çıkarıyor diye biliyorum, yanlışsam düzeltin lütfen.
Galax markasını hiç duymadım. ASUS tercih etsem Dual fan sizce daha mantıklı olmaz mı ses açısından?

3 fanlı ekran kartı daha çoz veya daha az ses çıkarır diye bir şey yok. Her şey soğutma bloğuna bağlı. Soğutma bloğu iyise fanlar hızlı dönmeye gerek bile duymaz. Hatta 3 fanlı daha sessiz çalışma ihtimali bile var. Çünkü 2 fanlı ekran kartınada fan yüzde 60 hızla dönüyorsa aynı hava basıncını 3 fanlı ekran kartı yüzde 40 fan hızıyla yapabilir. Piyasada bir sürü 2 fanlı, küçük soğutma bloklu ekran kartı varken ben size gayet büyük soğutma bloklu kaliteli bir model attım. Fan hızını manuel olarak sesini duymanız mümkün bile olmayacak şekilde oyun oynayabilirsiniz zaten. Kütüphanede falan setup kurmuyorsanız fan sesini duymazsınız. Fiyat farkı sanırım ASUS ile 500 lira. Bildiğim markayı almak istiyorum diyorsanız ASUS alabilirsiniz. O da gayet kaliteli. İstediğiniz gibi sessiz çalışacaktır muhtemelen. Zaten başka alternatif yok.

3 fanlı ekran kartı daha çoz veya daha az ses çıkarır diye bir şey yok. Her şey soğutma bloğuna bağlı. Soğutma bloğu iyise fanlar hızlı dönmeye gerek bile duymaz. Hatta 3 fanlı daha sessiz çalışma ihtimali bile var. Çünkü 2 fanlı ekran kartınada fan yüzde 60 hızla dönüyorsa aynı hava basıncını 3 fanlı ekran kartı yüzde 40 fan hızıyla yapabilir. Piyasada bir sürü 2 fanlı, küçük soğutma bloklu ekran kartı varken ben size gayet büyük soğutma bloklu kaliteli bir model attım. Fan hızını manuel olarak sesini duymanız mümkün bile olmayacak şekilde oyun oynayabilirsiniz zaten. Kütüphanede falan setup kurmuyorsanız fan sesini duymazsınız. Fiyat farkı sanırım ASUS ile 500 lira. Bildiğim markayı almak istiyorum diyorsanız ASUS alabilirsiniz. O da gayet kaliteli. İstediğiniz gibi sessiz çalışacaktır muhtemelen. Zaten başka alternatif yok.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim, ASUS 4070 RTX Dual almaya karar verdim.
Kasam çok büyük değil hava sirkülasyonu ve yer sorunu teşkil edeceğinden Dual fan bir model üzerinde yoğunlaştım. ASUS kalitesini de biliyorum yıllardır o sebeple tercihim bu yönde olacak.
Ryzen 5 5600X ile darboğaz yapmaz diye ümit ediyorum
B550 Gaming Plus anakart
175 Hz 2K monitörüm var onda kullanacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı