RTX 3070 önerisi

onurcakirbay

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu ekran kartları arasından hangisi tercih edilmeli. Aralarında çok fark var mıdır? Suprim X beni çok yükseltti ama çok fark yoksa da bilmiyorum yani.

MSI RTX 3070 Suprim X
Gigabyte RTX 3070 vision OC.
ASUS TUF RTX 3070.

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans olarak 1-2 FPS anca fark ederler. Soğutma olarak bilmiyorum ama MSI'a çok güvenemiyorum soğutma konusunda. Gerçi Suprim X için iyi diyorlar. Fiyat farkı yoksa ASUS alırdım ben.

Rog strix olsa hiç düşünmezdim de tuf nasıldır bilemedim
Arkadaşlar aslında şöyle düzeltsem daha doğru. Asus un ti versiyonu da var. Yani aslında böyle karşılaştırsak daha doğru benim için. Fiyat farkı çok önemli değil

Msi suprim x 3070 - i711700f - 21.000 tl
Gigabyte vision 3070 - r7 5800x - 21.000 tl
Asus tuf 3070 Tİ - r5 5600x - 21.900 tl

Suprim daha iyi bir kart TUF'tan, bazı arkadaşlar MSI'ın 3000 serisine önyargılı ama ellerine hiç bir Suprim kart almamışlar anlaşılan. Ben de ROG'cuyum ama Suprim'in malzeme kalitesi ve premium hissiyatı ben kaliteyim diye bağırıyor resmen. TUF da çok iyidir ama daha kutusundan, destek çıtasına, mousepad'ine kadar Suprim'in her şeyi çok üst seviyede.

Gerçi belirtilen fiyatlarda TUF almak daha mantıklı olur tabii 900 TL farkla 3070 Ti alıyorsunuz. 3070 ve 3070 Ti arasında uçurum yok ama daha hızlı bellekler olması bile yeterli.

Suprim daha iyi bir kart TUF'tan, bazı arkadaşlar MSI'ın 3000 serisine önyargılı ama ellerine hiç bir Suprim kart almamışlar anlaşılan. Ben de ROG'cuyum ama Suprim'in malzeme kalitesi ve premium hissiyatı ben kaliteyim diye bağırıyor resmen. TUF da çok iyidir ama daha kutusundan, destek çıtasına, mousepad'ine kadar Suprim'in her şeyi çok üst seviyede.

Gerçi belirtilen fiyatlarda TUF almak daha mantıklı olur tabii 900 TL farkla 3070 Ti alıyorsunuz. 3070 ve 3070 Ti arasında uçurum yok ama daha hızlı bellekler olması bile yeterli.
İşlemciler açısından da değerlendirdiğimizde nasıl bir sonuç çıkarabiliriz sence?
MSI Gaming Trio....
Öyle bir seçenek yok hocam maalesef.

İşlemciler açısından da değerlendirdiğimizde nasıl bir sonuç çıkarabiliriz sence?

Öyle bir seçenek yok hocam maalesef.

11700K olsa Intel daha mantıklıydı ama 11700F ile 5600X arasında çok FPS farkı olmuyor stok değerlerde. Bazı oyunlarda AMD daha çok FPS verirken ötekinde Intel daha çok veriyor, yani dengede gibi. Bunu yaparken de 5600X biraz daha serin çalışıp yaklaşık 50W daha az güç tüketiyor. Bu yüzden ben AMD'yi tercih ederdim.

11700K olsa Intel daha mantıklıydı ama 11700F ile 5600X arasında çok FPS farkı olmuyor stok değerlerde. Bazı oyunlarda AMD daha çok FPS verirken ötekinde Intel daha çok veriyor, yani dengede gibi. Bunu yaparken de 5600X biraz daha serin çalışıp yaklaşık 50W daha az güç tüketiyor. Bu yüzden ben AMD'yi tercih ederdim.
Tamamdır hocam eyvallah

Geri
Yukarı