RTX 3070 oyun içinde tam performans vermiyor

Ayarların aynı olduğundan eminsen eğer işlemci ısısı, frekansına bakmak iyi olur. Onun dışında güç kaynağına dair şüphen varsa ekran kartı ve işlemci ne kadar güç çekiyor, stabil bir performans veriyor mu diye de bakılabilir.

Örnek videoda işlemci 64 derece ve 4.5 Ghz dolaylarında çalışıyor, 75W civarı güç çekiyor. Ekran kartı da yaklaşık 250W kullanıyor. Sendeki sonuçlar ile kıyaslanabilir.
1643392502556.png

rdr2 de sonuç böyle dediğiniz ayarlarda

Görselde de anormal bir değer yok açıkçası. Yalnızca videodaki test videosu VULKAN üzerinden yapılmış senin testinde Direkt X12. Bundan kaynaklı bir fark olabilir. Bir de öyle sonuca bak istersen.

NOT: Konu başlığı 3070, içerikte 3070Ti yazıyor. Ekran kartı 3070Ti öyle değil mi? Baştan beri boşuna sorun arıyor olmayalım. :)

Arkadaşlar doğru yorumlar yapmışlar. Zotac'ın ekran kartı ısınmasında sorun var diye kullanıcı yorumlarında okumuştum. Diğer yorumlarla aynı fikirdeyim.

Görselde de anormal bir değer yok açıkçası. Yalnızca videodaki test videosu VULKAN üzerinden yapılmış senin testinde Direkt X12. Bundan kaynaklı bir fark olabilir. Bir de öyle sonuca bak istersen.

NOT: Konu başlığı 3070, içerikte 3070Ti yazıyor. Ekran kartı 3070Ti öyle değil mi? Baştan beri boşuna sorun arıyor olmayalım. :)
aynen 3070 Tİ hocam başlığa eklemeyi unutmuşum
Arkadaşlar doğru yorumlar yapmışlar. Zotac'ın ekran kartı ısınmasında sorun var diye kullanıcı yorumlarında okumuştum. Diğer yorumlarla aynı fikirdeyim.
yani marka farkından kaynaklı olabilir mi diyosun

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
aynen 3070 Tİ hocam başlığa eklemeyi unutmuşum

yani marka farkından kaynaklı olabilir mi diyosun
bu videodaki ayarların aynısını yaptım ve nerdeyse aynı performansı yakaladım
1643400566929.png

VULKAN a aldıktan sonra bu şekil oldu dlss kalitede, sanırım tek sorun kasanın ufak olması belki o yüzden performans kaybı yaşıyorumdur

Vulkan sonucu gayet iyi. Paylaştığın ekran görüntüsünde ekran kartı sıcaklığı öyle yüksek bir değerde değildi. Yaz mevsiminde fark edebilir tabii.

Vulkan sonucu gayet iyi. Paylaştığın ekran görüntüsünde ekran kartı sıcaklığı öyle yüksek bir değerde değildi. Yaz mevsiminde fark edebilir tabii.
ama burada direk videodaki ayarları yaptım bir kaç şey kapalıydı o biraz fark ettirdi (gene ultradaydı) hocam ama normal diyorsan normaldir bide oyun içinde 35 40 fpslere düştü bir ara rdr2 de

Yeni konular

Geri
Yukarı