RTX 3070 PC'nin sıcaklık değerleri normal mi?

damagexd

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
asus dual rtx 3070
İşlemci
i5 12400f
PC'yi alalı 6 ay oluyor hiç sıcaklığına bakmak aklıma gelmemişti bakayım dedim sonuçlar bu şekilde. İşlemci stok fanda ama millet 80 dereceye bile bu işlemci için yüksek derken ben neden 92 dereceleri görüyorum anlamadım. Ekran kartı sıcaklığı da yüksek geldi RTX 3070le oynanan RDR 2 videolarına baktım Max 70i görüyorlar. İşlemcinin fanını değiştirerek sıcaklığını düşürmeyi planlıyorum ama ekran kartı sıcaklığını nasıl düşürebilirim ya da sıcaklığı normal mi? (Kasam ASUS GT301)

rdr 2 sıcak.png

Dosya Ekleri

• valo sıcaklık.png
    valo sıcaklık.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun değişimi yapılabilir. 6 ay olmasına rağmen sıcaklığa bağlı olarak o macun çoktan kurumuş bile olabilir.

Stok soğutucu kullanıyorsanız o işlemciyi soğutmada yetersiz kalıyor olabilir.

Ekran kartı sıcaklıkları anormal değil. Eğer hiç temizlik yapmadıysanız temizlik sonrası daha da düşebilir.

Termal macun değişimi yapılabilir. 6 ay olmasına rağmen sıcaklığa bağlı olarak o macun çoktan kurumuş bile olabilir.

Stok soğutucu kullanıyorsanız o işlemciyi soğutmada yetersiz kalıyor olabilir.

Ekran kartı sıcaklıkları anormal değil. Eğer hiç temizlik yapmadıysanız temizlik sonrası daha da düşebilir.

Hocam ekran kartı için Valorant gibi bir oyunda 70 küsur derece bana garip geldi nedense.

Hocam ekran kartı için Valorant gibi bir oyunda 70 küsur derece bana garip geldi nedense.
Sıcaklık için çok farklı etken var. Kasanın konumu, kasanın hava akışı, kasa da kaç tane fan olduğu, mevsim, mevsime bağlı olarak yaşanılan bölge diyerek uzar gider. İşlemcinin 92 dereceleri görüğü bir yerde o kasanın içi hamam gibidir tahminimce. Ekran kartı da dolayısıyla içerideki sıcak havadan nasibini alıyor. Kasanın hava tahliyesi nasıldır bilmiyorum ama bakmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı