RTX 3070-R5 5600X sistem alınır mı?

xkraltr46

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba yeni sistem dizmeyi planlıyorum.
Ekran kartı= ASUS Dual RTX 3070 OC.
İşlemci= Ryzen 5 5600X.
Anakart= ASUS ROG Strix B550-F Gaming DDR4.
RAM= Kingston Fury Renegade 2x16 32 GB.

Anakartınız hakkında detaylı bilgim yok fakat on numara beş yıldız sistem hocam. Alın gitsin, ben de ASUS TUF RTX 3070 kullanıyorum, işlemci de aynı. Çok iyi fakat işlemci baya ısınıyor haberiniz olsun. Ona bir ara da bi soğutucu ayarlayın derim.

Alınır da ne oynayacağına bağlı. 3070 aşırı ömrü olan bir kart değil VRAM konusundan dolayı. Şahsi düşüncem bu bütçede 6700 XT'li sistem alman. Çok daha uzun ömürlü. 3080 aşağısında Nvidia kartlara bulaşılmaz bu dönemde.

İşlemci= Ryzen 5 5600X.
Anakart= ASUS ROG STRIX B550-F Gaming DDR4.

Ekran kartı 3070 yerine 6800 alman daha uzun ömürlü olur + AMD Smart Access Memory'i açmışta olursun.

İşlemci= Ryzen 5 5600X.
Anakart= ASUS ROG Strix B550-F Gaming DDR4.
3070 iyi bir kart değil. 5600X almak da çok saçma. 5600 ile aynı performans %2'lik fark var sadece.

3070 iyi bir kart değil. 5600X almak da çok saçma. 5600 ile aynı performans %2'lik fark var sadece.

Kendimde zamanında 5600X almıştım 800TL extra verip keşke vermeseydim arada %2'yi %1 bile çok zor görüyor 5600'e göre.

Alınır. Bütçeniz nedir ?
30 - 35 k bandı

Anakartınız hakkında detaylı bilgim yok fakat on numara beş yıldız sistem hocam. Alın gitsin, ben de ASUS TUF RTX 3070 kullanıyorum, işlemci de aynı. Çok iyi fakat işlemci baya ısınıyor haberiniz olsun. Ona bir ara da bi soğutucu ayarlayın derim.
Prime Üyeleri için günün fırsatı: ASUS Rog Strıx B550-F Gaming Anakartlar, AMD B550 Am4 DDR4 4400 DP Hdmı Çift M2 Usb3.2 ARgb 2.5Gbit Lan ATX Pcıe 4.0 ecc ram desteği, AI Ses Engelleyici Mic. Desteği Amazon.com.tr anakart bu hocam

Alınır da ne oynayacağına bağlı. 3070 aşırı ömrü olan bir kart değil VRAM konusundan dolayı. Şahsi düşüncem bu bütçede 6700 XT'li sistem alman. Çok daha uzun ömürlü. 3080 aşağısında Nvidia kartlara bulaşılmaz bu dönemde.
Evet onu düsündüm ama dlss rtx falan var, amd kartlarda dlss benzeri bi sistem var yine ama izlediğim videolarda dlss gibi gelişmemiş diyorlardı. Şimdi aklım çok karıştı açıkcası

Ekran kartı 3070 yerine 6800 alman daha uzun ömürlü olur + AMD Smart Access Memory'i açmışta olursun.
Smart acces m. Nedir hocam bilgim yokta kusura bakmayın

Normalde 7600x istiyordum fakat sistem ddr5 oluyor buda cok maliyetli oluyor diye düşündüm hocam

Son düzenleme:
30 - 35 k bandı.

Prime üyeleri için günün fırsatı: ASUS ROG STRIX B550-F Gaming anakartlar, AMD B550 AM4 DDR4 4400 DP HDMI çift M.2 USB3.2 ARGB 2.5gbit lan ATX PCI-e 4.0 ECC RAM desteği, AI ses engelleyici Mic. Desteği Amazon.com.tr anakart bu hocam.

Evet onu düsündüm ama DLSS RTX falan var, AMD kartlarda DLSS benzeri bir sistem var yine ama izlediğim videolarda DLSS gibi gelişmemiş diyorlardı. Şimdi aklım çok karıştı açıkçası.

Smart acces m. Nedir hocam bilgim yokta kusura bakmayın.

Normalde 7600X istiyordum fakat sistem DDR5 oluyor bu da cok maliyetli oluyor diye düşündüm hocam.

Ekran kartı VRAM sınırlamasını kaldırıyor bahsetigim olay.

30 - 35 k bandı

Prime Üyeleri için günün fırsatı: ASUS Rog Strıx B550-F Gaming Anakartlar, AMD B550 Am4 DDR4 4400 DP Hdmı Çift M2 Usb3.2 ARgb 2.5Gbit Lan ATX Pcıe 4.0 ecc ram desteği, AI Ses Engelleyici Mic. Desteği Amazon.com.tr anakart bu hocam

Evet onu düsündüm ama dlss rtx falan var, amd kartlarda dlss benzeri bi sistem var yine ama izlediğim videolarda dlss gibi gelişmemiş diyorlardı. Şimdi aklım çok karıştı açıkcası

Smart acces m. Nedir hocam bilgim yokta kusura bakmayın

Normalde 7600x istiyordum fakat sistem ddr5 oluyor buda cok maliyetli oluyor diye düşündüm hocam
DLSS öyle bahsedildiği gibi Allah'ın lütfu değil. Görüntüyü az bile olsa bozuyor. Aynı şey FSR için de geçerli. İkisi de görüntüyü bozar. Zaten bütçeniz bayağı yüksek RX 6800'lü bir sistem alırsanız sırtınız yere gelmez. Kart ucundan 4k bile oynatıyor upscaling teknolojilerine ihtiyacınız yok yani. Rtx olayına gelirsek 3070 alırsanız asla açamazsınız. Vram'den patlarsınız. Amd kartlar da Rtx kullanabiliyor sadece daha düşük performans veriyorlar. O bütçede sakın 3070 almayın kazık yersiniz. 3070'li sistemlerin max ederi 20 bin.

Yeni konular

Geri
Yukarı