RTX 3070-R5 5600X sistem alınır mı?

Merhaba yeni sistem dizmeyi planlıyorum.
Ekran kartı= ASUS Dual RTX 3070 OC.
İşlemci= Ryzen 5 5600X.
Anakart= ASUS ROG Strix B550-F Gaming DDR4.
RAM= Kingston Fury Renegade 2x16 32 GB.

DLSS öyle bahsedildiği gibi Allah'ın lütfu değil. Görüntüyü az bile olsa bozuyor. Aynı şey FSR için de geçerli. İkisi de görüntüyü bozar. Zaten bütçeniz bayağı yüksek RX 6800'lü bir sistem alırsanız sırtınız yere gelmez. Kart ucundan 4k bile oynatıyor upscaling teknolojilerine ihtiyacınız yok yani. Rtx olayına gelirsek 3070 alırsanız asla açamazsınız. Vram'den patlarsınız. Amd kartlar da Rtx kullanabiliyor sadece daha düşük performans veriyorlar. O bütçede sakın 3070 almayın kazık yersiniz. 3070'li sistemlerin max ederi 20 bin.
ASus dual 3070 oc 14k ye düştüğü için alayım demiştim ama teşekkürler fikriniz için

30 - 35 k bandı

Prime Üyeleri için günün fırsatı: ASUS Rog Strıx B550-F Gaming Anakartlar, AMD B550 Am4 DDR4 4400 DP Hdmı Çift M2 Usb3.2 ARgb 2.5Gbit Lan ATX Pcıe 4.0 ecc ram desteği, AI Ses Engelleyici Mic. Desteği Amazon.com.tr anakart bu hocam

Evet onu düsündüm ama dlss rtx falan var, amd kartlarda dlss benzeri bi sistem var yine ama izlediğim videolarda dlss gibi gelişmemiş diyorlardı. Şimdi aklım çok karıştı açıkcası

Smart acces m. Nedir hocam bilgim yokta kusura bakmayın

Normalde 7600x istiyordum fakat sistem ddr5 oluyor buda cok maliyetli oluyor diye düşündüm hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı