RTX 3070 sistem CS:GO'da FPS düşüşleri oluyor

Saruhan5155

Decapat
Daha fazla  
Bugün Gigabyte RTX 3070 ekran kartı aldım. Ryzen 5 3600 işlemci ile 3 saat önce sistemi kurdum. CS:GO ya girdiğimde hafif hafif droplar yemekteyim. Sanırım darboğaza uğruyorum (pek de bilmeyerek söylüyorum bunu). Eski ekran kartım RX 590'dan hem daha az FPS alıyorum, anlık olarak düşüyor, hem de drop yiyorum. 350'den bir anda 150'ye hatta milisanıye olarak 50'ye düşüyor. Oyunu 1080'de oynuyorum. Bunun çözümü nedir? Ayrıca Ryzen 5 5600X ile bu sistem nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün Gigabyte RTX 3070 ekran kartı aldım. Ryzen 5 3600 işlemci ile 3 saat önce sistemi kurdum. CS:GO'ya girdiğimde hafif hafif droplar yemekteyim. Sanırım darboğaza uğruyorum (pek de bilmeyerek söylüyorum bunu). Eski ekran kartım RX 590'dan hem daha az FPS alıyorum, anlık olarak düşüyor, hem de drop yiyorum. 350'den bir anda 150'ye hatta milisanıye olarak 50'ye düşüyor. Oyunu 1080'de oynuyorum. Bunun çözümü nedir? Ayrıca Ryzen 5 5600X ile bu sistem nasıl olur?

Çözersen haber ver sistem özelliklerim aynı.

Oyunda da bir sıkıntı var. En ağır oyunları Ultra'da neredeyse hiç FPS düşmesi olmadan oynuyorum. Ama CS:GO oynarken fena drop oluyor.

Oyunda da bir sıkıntı var. En ağır oyunları Ultra'da neredeyse hiç FPS düşmesi olmadan oynuyorum. Ama CS:GO oynarken fena drop oluyor.
Bak işte bu normal degil. Hocam biraz araştırma yaptım ve nvdinanın forumlarında 1000 lerce kişi bu sorunla karşılaşmış emin ol senden daha kötü olan var Mart 2021 driver ile bu sorun düzeltilecektir diye umuyoruz.
O tür ekran kartı 1080p çözünürlük için yüksek bir ekran kartı. Ek olarak işlemcinizde 1080p için böyle bir oyunda ekran kartınıza muhtemel darboğaz yapacaktır.
Malesef yanlışın var. 1080p 400fps alan var
Biliyorum bu hiç normal değil 8k verip bir ekran kartına ama yapacak birşey varmı yok.
Bugün Gigabyte RTX 3070 ekran kartı aldım. Ryzen 5 3600 işlemci ile 3 saat önce sistemi kurdum. CS:GO ya girdiğimde hafif hafif droplar yemekteyim. Sanırım darboğaza uğruyorum (pek de bilmeyerek söylüyorum bunu). Eski ekran kartım RX 590'dan hem daha az FPS alıyorum, anlık olarak düşüyor, hem de drop yiyorum. 350'den bir anda 150'ye hatta milisanıye olarak 50'ye düşüyor. Oyunu 1080'de oynuyorum. Bunun çözümü nedir? Ayrıca Ryzen 5 5600X ile bu sistem nasıl olur?
Bir saniye buna baktım şimdi bu normal değil bios güncelmi? Ekran kartı driverları?
Sorunu bulursan haber ver

Oyunda stabilite yok sanırım. Nedenini anlamadım çünkü. Cyberpunk 2077 ultra oynarken onda bile drop olmuyor CS oynarken oluyor. Komik biraz.

Hocam bende 3060 Ti 3700x ikilisi var csgo'da yoldaşta aldığım fps değerlerinin 4'te birini rekabetçi de alıyorum.Oyunda fena bir sıkıntı var bu aralar 500fps ile oynarken oyun donuyor fps sık sık 150'nin altına düşüyor.

Çözersen haber ver sistem özelliklerim aynı.
Dar boğaz yapıyor 1440p de sıkıntı yok ama 1024 de dar bağız yapıyor
Bak işte bu normal degil. Hocam biraz araştırma yaptım ve nvdinanın forumlarında 1000 lerce kişi bu sorunla karşılaşmış emin ol senden daha kötü olan var Mart 2021 driver ile bu sorun düzeltilecektir diye umuyoruz.

Malesef yanlışın var. 1080p 400fps alan var
Biliyorum bu hiç normal değil 8k verip bir ekran kartına ama yapacak birşey varmı yok.

Bir saniye buna baktım şimdi bu normal değil bios güncelmi? Ekran kartı driverları?

Sorunu bulursan haber ver
Hepsi güncel dünden beri araştırıyorum işlemcim 3600 besleyemiyormuş 5600x ile çok güzel uyum sağlarmış

Yeni konular

Geri
Yukarı