RTX 3070 sistem için 600W PSU yeter mi?

Frostfear

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın en mantıklı yer burası gibi geldi. Yakın zamanda işlemci anakart ve ekran kartımı yeniledim ancak şu an PSU yetmeyecekmiş gibi hissediyorum. Hepsi aktif takılı ve bir problem yaşamadım ama sınırda duruyormuşum gibi geldi, emin olmak için konu açtım. Kasamın içinde kendiliğinden PSU bulunduğu için detaylarına ulaşamıyorum tam olarak. Thermaltake sitesinde de bulamadım verim Gold bronz bir sürü detay çıkıyor araştırınca ve bunları kendi güç kaynağımda göremiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Sistem şu şekilde.
CPU: Ryzen 7 3700X.
GPU: RTX 3070.
Anakart: B450A PROmax.
1 TB 7200 HDD 120 GB SATA SSD var.
Kasamın modeli Thermaltake versa H22 600W.
PSU'ın üstünde sadece bu sticker var model vs. hiçbir şey yazmıyor ben de o yüzden verimliliği bulamadım.
PSU almam gerekir mi yoksa bu şekilde devam etsem de olur mu?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-04 at 15.54.49.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-04 at 15.54.49.jpeg
    111,5 KB · Görüntüleme: 100
Önerim 750W Gold 80+ sertifikalı bir psu almanız. Aşşağıya bırakacağım linkten tavsiye ettiğim ürüne göz atabilirsiniz.

Elindeki PSU 12V kanalından 420W veriyor sanırsam. RTX 3070 için yeterli gelmeyeceğini düşünüyorum. Minimum 650W 80+ bir PSU almanı öneririm. Bütçen varsa şunu öneririm.

Merhaba, öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın en mantıklı yer burası gibi geldi. Yakın zamanda işlemci anakart ve ekran kartımı yeniledim ancak şu an PSU yetmeyecekmiş gibi hissediyorum. Hepsi aktif takılı ve bir problem yaşamadım ama sınırda duruyormuşum gibi geldi, emin olmak için konu açtım. Kasamın içinde kendiliğinden PSU bulunduğu için detaylarına ulaşamıyorum tam olarak. Thermaltake sitesinde de bulamadım verim Gold bronz bir sürü detay çıkıyor araştırınca ve bunları kendi güç kaynağımda göremiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Sistem şu şekilde.
CPU: Ryzen 7 3700X.
GPU: RTX 3070.
Anakart: B450A PROmax.
1 TB 7200 HDD 120 GB SATA SSD var.
Kasamın modeli Thermaltake versa H22 600W.
PSU'ın üstünde sadece bu sticker var model vs. hiçbir şey yazmıyor ben de o yüzden verimliliği bulamadım.
PSU almam gerekir mi yoksa bu şekilde devam etsem de olur mu?

Evet almanız gerekir bütçeniz ne kadar?

Evet almanız gerekir bütçeniz ne kadar?

Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Bütçe belirlemedim ama 800 ₺ civarını aşmasam güzel olur gibi. Aşması gerekiyorsa da mecbur aşıcam :D.

Biraz inceledim de aşmam gerekiyormuş :D öneriniz varsa iyi olur bir arkadaş önermiş ama o siteyi hiç kullanmadığım için emin olamadım.

Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Bütçe belirlemedim ama 800 ₺ civarını aşmasam güzel olur gibi. Aşması gerekiyorsa da mecbur aşıcam :D.

Biraz inceledim de aşmam gerekiyormuş :D öneriniz varsa iyi olur bir arkadaş önermiş ama o siteyi hiç kullanmadığım için emin olamadım.

İlk önce aşması geremiyor merak etmeyin:D @mustafalps hocamın önerdiği PSU'yu alabilirsiniiz.

O siteden hiç alışveriş yapmadım da güvenebilir miyim acaba? Bir de yeni PSU gelene kadar eski ekran kartıma dönmeme gerek var mı bununla dursam idare eder miyim?

Geri
Yukarı