RTX 3070 sistemde Battlefield 5'te DLSS açılamıyor

• Konuyu başlatan TLPA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B
İşletim sistemi
Windows 11

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Arkadaşlar, bu konu ile ilgili internette biraz araştırma yaptım. Bir sürü konu var ancak hiçbirisinde net bir cevap verilmemiş.

Birisi NVIDIA ayarlarından grafikleri bir tık düşür düzelir demiş, hangi NVIDIA ayarları olduğundan bahsetmemiş.

Birisi 2K ve üzeri çözünürlüklerde aktifleşir demiş.

Bundan aylar önce elimden yine 2K ekranlı 165Hz yenileme hızı olan, 3070 Mobilelı Monster marka makine geçmişti, onda açabilmiştim ve performansa çok fazla katkısı vardı.

Acaba bunu nasıl çözebiliriz? Ekran 1080p 240Hz.

• MSI GP76 LEOPARD 11UG-205XTR

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, bu konu ile ilgili internette biraz araştırma yaptım. Bir sürü konu var ancak hiçbirisinde net bir cevap verilmemiş.

Birisi NVIDIA ayarlarından grafikleri bir tık düşür düzelir demiş, hangi NVIDIA ayarları olduğundan bahsetmemiş.

Bundan aylar önce elimden yine 2K ekranlı 165Hz yenileme hızı olan, 3070 Mobile'lı Monster marka makine geçmişti, onda açabilmiştim ve performansa çok fazla katkısı vardı.

• MSI GP76 Leopard 11UG-205xtr

MSI GF75 Thin kullanıyorum, Ultra ayarlarda DX12 RTX DLSS açik herhangi bir sorunla karşilaşmadim. DX12 RTX aktif edip oyundan çikin ve tekrar girin DLSS açilmak için onayinizi istecek deneyip dönuş yapin.

Bundan aylar önce elimden yine 2K ekranlı 165Hz yenileme hızı olan, 3070 Mobilelı Monster marka makine geçmişti, onda açabilmiştim ve performansa çok fazla katkısı vardı.

• MSI GP76 LEOPARD 11UG-205XTR
Dostum sana şöyle söyliyeyim. Ben 2080 super ile ultra 1080p ayarda, max 160 fps falan gördüm, sonra zaten çok çatışma olan yerlerde fps 120'ye kadar düştü. RTX 3070 zaten 3060 ti'ın yani benim karta denk olan kartın bir tık üstü. Yani senin o laptopta sabit 240 fps'i yakalayabilmen için ayarları low'un da low'una çekmen lazım. DLSS tavsiye etmem çözünürlüğü düşürüyor, 480p'de bulanık şekilde oynuyormuşsun gibi oluyorsun. Sahte performans artışı gibi birşey. Çözünürlüğü 480p'ye yuvarlayıp, bunu sana performans artırdık diye yediriyorlar, yersen afiyet olsun. Ben olsam çözünürlük yerine ayarlardan feragat ederdim. Low- medium bi dene ayarları.

Dostum sana şöyle söyliyeyim. Ben 2080 super ile ultra 1080p ayarda, max 160 fps falan gördüm, sonra zaten çok çatışma olan yerlerde fps 120'ye kadar düştü. RTX 3070 zaten 3060 ti'ın yani benim karta denk olan kartın bir tık üstü. Yani senin o laptopta sabit 240 fps'i yakalayabilmen için ayarları low'un da low'una çekmen lazım. DLSS tavsiye etmem çözünürlüğü düşürüyor, 480p'de bulanık şekilde oynuyormuşsun gibi oluyorsun. Sahte performans artışı gibi birşey. Çözünürlüğü 480p'ye yuvarlayıp, bunu sana performans artırdık diye yediriyorlar, yersen afiyet olsun. Ben olsam çözünürlük yerine ayarlardan feragat ederdim. Low- medium bi dene ayarları.

Valla en son 2k ekranlı bilgisayarda çok güzel iş yapıyordu DLSS. Deneyip yorumlayacağız. Ultra grafiklerde 240 FPS alayım, uçayım kaçayım gibi bir derdim yok. 😅 GPU, 2060 Super masaüstüne falan denk, yerine göre alayını tokatlıyor ayrı konu. (140W 3070 Laptop GPU)
Geforce experience ile optimum ayarlara getirip aç.
Bir deneyeyim hocam.
WhatsApp Image 2021-10-19 at 23.23.51.jpeg
Olmadı. :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı