RTX 3070 sistemde ekran gidiyor ve bilgisayar takılıyor

Buğra aktaş

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, bilgisayarımı toplayalı yaklaşık 1 ay oluyor. Bilgisayarımda arada ekran donuyor, sonra siyah ekran olup sesler gidiyor, sonra her şey düzeliyor. Bu yaklaşık 5-10 saniye sürüyor. Bu sorundan kaynaklı yakın zamanda mavi ekran hatası aldım. Konu açıp yardım aldım, 2-3 gün düzelir gibi oldu ancak sonra yeniden başladı. Bazen günde 2-3 kere olurken bazen hiç olmuyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistemim.
i9 10850K.
ASUS ROG STRIX RTX 3070 Gaming OC.
ASUS ROG STRIX Z490-E.
G.Skill Trident Z Neo 3600MHz(2x16)
Windows 10.

Bende 3070 kullanıcısıyım oyunlarda çökme oluyor dün mavi ekran aldım format attım sorun devam etti bir önceki drivara döndüm şu an stabil çalışıyor bir önceki ya da daha eski drivere dönün DDU ile kaldırdıktan sonra.

Anladım teşekkür ederim cidden düşününce başlarda böyle bir sorun yoktu.

Peki hocam PSU nedir? Bir de sorunu yasadiginiz saatlerde olay goruntuleyicisinde uygulama ve sistemde verdiği hatalar nedir bu donmalar oyun sırasındamı oluyor boş ekrandada oluyor mu?

Corsair RM750X 750W 80+ Gold Full modüler PSU​

Sorun oyunda olmuyor genel olarak video izlerken Discord'tan yayın izlerken oluyor.

Olay görüntüleyicisinden hatalara nasıl bakacağımı bilmiyorum nasıl yapacağımı söyleyebilir misiniz hemen bakıp söyleyeyim.

Corsair RM750X 750W 80+ Gold Full modüler PSU​

Sorun oyunda olmuyor genel olarak video izlerken Discord'tan yayın izlerken oluyor.

Olay görüntüleyicisinden hatalara nasıl bakacağımı bilmiyorum nasıl yapacağımı söyleyebilir misiniz hemen bakıp söyleyeyim.

Başlat kısmına olay görüntüleyici yazın girin Windows günlüklerine girin orada sistem ve uygulama günlükleri var PC'nin hata verdiği saatlerde ne tür hata vermis ona bir bakın.

Başlat kısmına olay görüntüleyici yazın girin Windows günlüklerine girin orada sistem ve uygulama günlükleri var PC'nin hata verdiği saatlerde ne tür hata vermis ona bir bakın.

Bu kadar geç cevap verdiğim için özür dilerim hata ile karşılaştım ve olay görüntüleyicisinden kontrol ettim olay görüntüleyicisinde
ilk olarak bu;

Nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.

İkinci olarak da bu yazdı.

uygulamaya özgü izin ayarları
{2593F8B9-4EAF-457C-B68A-50F6B8EA6B54}
CLSID'sine ve
{15C20B67-12E7-4BB6-92BB-7AFF07997402}
APPID'sine sahip COM Sunucu uygulaması için, Yok SID (Yok) uygulama kapsayıcısında çalışan LocalHost (LRPC Kullanan) adresindeki SID değeri (S-1-5-21-1309786762-1421391042-520535233-1001) olan DESKTOP-3B020QO\Bugar kullanıcısına Yerel Etkinleştirme izni vermiyor. Bu güvenlik izni, Bileşen Hizmetleri yönetim aracı kullanılarak değiştirilebilir.

1: Grafik kartı sürüsünün en son versiyonunu yükleyiniz.
2:C:\Windows\System32\Drivers klasörüne girin ve nvlddmkm.sys dosyasının ismini nvlddmkm.sys.Old olarak değiştiriniz.
3: NVIDIA klasörüne gidiniz ve nvlddmkm. SY_ DOSYASINI bulunuz ve masaüstüne kopyalayınız.
4: CMD’yi çalıştınız ve CMD ekranında masaüstü konumuna geliniz.
5: CMD ekranında expand -r nvlddmkm. SY_ nvlddmkm.sys bu komutu çalıştırın.
6: Masaüstünde yeni oluşan nvlddmkm.sys dosyasını C:\Windows\System32\Drivers klasörüne kopyalayın.
7: Bilgisayarı yeniden başlatın.

Not: CMD ekranında masaüstü konumuna gelmek için “CD C:\Users\’Oturum kullanıcı adı’\Desktop\” yapmanız yeterli.

İntetnette söyle bir şeyle karsılastım belki yardımı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı