RTX 3070 sistemde ekran gidiyor ve bilgisayar takılıyor

Buğra aktaş

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, bilgisayarımı toplayalı yaklaşık 1 ay oluyor. Bilgisayarımda arada ekran donuyor, sonra siyah ekran olup sesler gidiyor, sonra her şey düzeliyor. Bu yaklaşık 5-10 saniye sürüyor. Bu sorundan kaynaklı yakın zamanda mavi ekran hatası aldım. Konu açıp yardım aldım, 2-3 gün düzelir gibi oldu ancak sonra yeniden başladı. Bazen günde 2-3 kere olurken bazen hiç olmuyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistemim.
i9 10850K.
ASUS ROG STRIX RTX 3070 Gaming OC.
ASUS ROG STRIX Z490-E.
G.Skill Trident Z Neo 3600MHz(2x16)
Windows 10.

Evet, kontrol ettim ekran kartının sürücüsü.

Sürücüleriniz ve BIOS sürümünüzün güncelliğini kontrol ettiniz mi?

Evet, kontrol ettim BIOS'u bilgisayara daha Windows yüklemeden BIOS Flashback ile güncelledim ekran kartının sürücüsünü de DDU ile silip yeniden kurdum.
Diğer sürücüleri ise tek tek kontrol ettim hepsi güncel gözüküyor bir tek Ethernet sürücüsü biraz sıkıntılı onu da araştırdım Ethernet sürücüsünün en son sürümü sıkıntılıymış eski sürümünü yükleyince aşırı bir sorun çıkartmıyor.
Son gelen Windows güncellemelerinde mavi ekran vermesiyle ilgili sorun yaşayan arkadaşlarım olmuştu bundan kaynaklanabilir mi?

Güncelleştirmelerden sonra olduğunu düşünmüyorum ama pek de bir bilgim yok açıkcası.

Günlerdir aynı problem bende de var. Sorunu sonunda çözdüğümü düşünüyorum öncelikle format attım Windows Update devre dışı bıraktım sorun devam etti. Kule tipi soğutucumun vidalarını gevşettim sorun hafifledi fakat hala devam ediyordu RAM'leri sürekli tek tek takarak testler yaptım bilgisayarı zorladım sıkıntı çıkardığı oldu çıkarmadığıda oldu en son kule tipi soğutucuyu söküp stok soğutucuyu taktım ve hiçbir sorun yaşamıyorum şu anda. Bence soğutucu vidalarını gevşeterek başlayın derim.

Günlerdir aynı problem bende de var. Sorunu sonunda çözdüğümü düşünüyorum öncelikle format attım Windows Update devre dışı bıraktım sorun devam etti. Kule tipi soğutucumun vidalarını gevşettim sorun hafifledi fakat hala devam ediyordu RAM'leri sürekli tek tek takarak testler yaptım bilgisayarı zorladım sıkıntı çıkardığı oldu çıkarmadığıda oldu en son kule tipi soğutucuyu söküp stok soğutucuyu taktım ve hiçbir sorun yaşamıyorum şu anda. Bence soğutucu vidalarını gevşeterek başlayın derim.

Arctic Liquid Freezer II - 360​

Kullanıyorum vidalardan böyle bir sorun oluşması aşırı mantıksız geldi. Ama deneyeceğim. :D.

Bende 3070 kullanıcısıyım oyunlarda çökme oluyor dün mavi ekran aldım format attım sorun devam etti bir önceki drivara döndüm şu an stabil çalışıyor bir önceki ya da daha eski drivere dönün DDU ile kaldırdıktan sonra.

Geri
Yukarı