RTX 3070 sistemde görüntü gelmiyor

Rikytan JJ

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Güç kaynağı değişiminden sonra bilgisayarım bir kere açıldı daha sonra hiç açılmadı. Kasanın fanları ve ekran kartının fanları dönüyor ve ışıkları yanıyor. Aynı şekilde sıvı soğutmanın da ışıkları yanıyor ve dönüyor. Ama monitörde sinyal yok sorunu var ve fareye ve klavyeye elektrik gelmiyor. Anakart değiştirdim, güç kaynağı değiştirdim. RAM'leri tek slot çift slot değiştirdim. Bütün bileşenleri çıkarıp taktım. BIOS pili söktüm yarım saat sonra taktım. Görüntü kablosu güç kaynağı kablosu değiştirdim. Prizden çekip güç düğmesine birkaç kez bastım. Ama hiçbir şekilde sorunum düzelmedi.
  • Yeni anakartım ASUS B550M-A
  • Ryzen 5600X
  • Corsair 32 GB 3600 MHz bellek
  • MSI RTX 3070
  • Sharkoon 750 watt Gold güç kaynağı
  • 2 tane SSD.
  • Lian Li Galahad 240 sıvı soğutma.
Sistemim bu şekilde. Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhabalar. Güç kaynağı değişiminden sonra bilgisayarım bir kere açıldı daha sonra hiç açılmadı. Kasanın fanları ve ekran kartının fanları dönüyor ve ışıkları yanıyor. Aynı şekilde sıvı soğutmanın da ışıkları yanıyor ve dönüyor. Ama monitörde sinyal yok sorunu var ve fareye ve klavyeye elektrik gelmiyor. Anakart değiştirdim, güç kaynağı değiştirdim. RAM'leri tek slot çift slot değiştirdim. Bütün bileşenleri çıkarıp taktım. BIOS pili söktüm yarım saat sonra taktım. Görüntü kablosu güç kaynağı kablosu değiştirdim. Prizden çekip güç düğmesine birkaç kez bastım. Ama hiçbir şekilde sorunum düzelmedi.
  • Yeni anakartım ASUS B550M-A
  • Ryzen 5600X
  • Corsair 32 GB 3600 MHz bellek
  • MSI RTX 3070
  • Sharkoon 750 watt Gold güç kaynağı
  • 2 tane SSD.
  • Lian Li Galahad 240 sıvı soğutma.
Sistemim bu şekilde. Yardımlarınızı bekliyorum.
Anakartın onboard ekran kartı ile görüntü almayı deneyin.

Eski Psu ile de aynı durum var. Klavye coolermaster mk750. Mouse razer deathadder. Monitor aog 2k 144hz modeli tam hatırlamıyorum. Anakart onboarddan hdmi ile denedim görüntü yine yok. Anakart sıfır bu arafa

Eski Psu düzgün çalışıyordu ama onda da aynı durum oluyor şuan da.
Mouse ve klavyenin ışıkları yanmaması ekran kartıyla alakalı olabilir mi ki. Sadece ekran gelmese ondan süphelenecegim. Ekran kartının fanları dönüyor. Fiziksel bir sıkıntı yok kontrol ettim. Yanık kokusu filan da yok kasada.

Eski Psu düzgün çalışıyordu ama onda da aynı durum oluyor şuan da.
Mouse ve klavyenin ışıkları yanmaması ekran kartıyla alakalı olabilir mi ki. Sadece ekran gelmese ondan süphelenecegim. Ekran kartının fanları dönüyor. Fiziksel bir sıkıntı yok kontrol ettim. Yanık kokusu filan da yok kasada.
Evet olabilir. Anakart da debug ışıkları yanıyor mu?

BIOS güncel olmadığı için işlemci çalışmıyor olabilir diye düşünüyorum ama ekran bile hiç gelmiyor. İşlemciyi ilk aldığımda ekran gelmişti BIOS güncellemiştim. Ama bilgisayar bu halde iken nasıl güncelleyebilirim ki.
Anakartta herhangi bir ışık yanmıyor
Evet olabilir. Anakart da Debug ışıkları yanıyor mu?

Hayır

BIOS güncel olmadığı için işlemci çalışmıyor olabilir diye düşünüyorum ama ekran bile hiç gelmiyor. İşlemciyi ilk aldığımda ekran gelmişti BIOS güncellemiştim. Ama bilgisayar bu halde iken nasıl güncelleyebilirim ki.
Anakartta herhangi bir ışık yanmıyor

Hayır

Bilgisayarin bir kere açıldı bir daha acilmadi yazmışsin BIOS'dan olabileceğini düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı