Çözüldü RTX 3070 sistemde görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eurybia

Picopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Single Kit Ram
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 500GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD (3500MB Ok
Ekran kartı
ASUS GeForce RTX 3070 DUAL V2 OC 8GB GDDR6 256 Bit
Anakart
ASUS PRIME B550M-K 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek A
Merhaba, yeni aldığım RTX 3070'li sisteme görüntü gelmiyor ID-Cooling SE 224 XT soğutucu taktım. Anakartı çıkartıp tekrar taktım şimdi görüntü gelmiyor ekran kartını çıkarıp anakartın HDMI portuna taktım yine gözükmüyor. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
DP kullanacaksanız en soldakine takın, HDMI kullanacaksanız DP'nin yanındaki girişe takın. Bir süre bekleyin, ekranın gelmesi uzun sürebilir. Kabloları ve slota doğru takıp takmadığınızı kontrol edin.

10 dk falan bekledim gelmedi işin garip tarafı mouse taktım onun da ışığı yanmadı. Video izleye izleye taktım.

Anakartta bağladığım kablolar bu şekilde.

Sistemdeki diğer parçalar çalışıyor mu? Çalışmıyorsa veya düzgün çalışmıyorsa PSU veya anakartta problem olabilir.

Hata edip denemedim direkt soğutucuyu takıp denedim sonradan keşke deneseydim dedim belki kablo takışımda sorun vardır diye.

Dosya Ekleri

• 16745914286646689724584652322437.jpg
    16745914286646689724584652322437.jpg
    265,7 KB · Görüntüleme: 57
10 dk falan bekledim gelmedi işin garip tarafı mouse taktım onun da ışığı yanmadı. Video izleye izleye taktım.
Anakart portuna takarsanız zaten görüntü gelmez, dahili grafik birimi yok. Hep ekran kartına takarak deneyin görüntü almayı. Hiç mi tepki yok? Güç açma tuşundan giden kabloları doğru taktığınıza emin olun, anakartın üzerinde ufak şekilde yazıyor nasıl takılacağı. Statik elektrik olabilir, PSU kapalıyken güç tuşuna basın birkaç kere, sonra açmayı deneyin.

Anakart portuna takarsanız zaten görüntü gelmez, dahili grafik birimi yok. Hep ekran kartına takarak deneyin görüntü almayı. Hiç mi tepki yok? Güç açma tuşundan giden kabloları doğru taktığınıza emin olun, anakartın üzerinde ufak şekilde yazıyor nasıl takılacağı. Statik elektrik olabilir, PSU kapalıyken güç tuşuna basın birkaç kere, sonra açmayı deneyin.

Monitöre görüntü gelmeyince bir de anakarttan deneyeyim dedim dediklerinizi deneyip yazacağım geri.

Monitöre görüntü gelmeyince bir de anakarttan deneyeyim dedim dediklerinizi deneyip yazacağım geri.

Ekran kartı fanı dönüyor ve fan ışıkları yanıyor sadece görüntü ve USB girişinde sıkıntı gözüküyor.

Son düzenleme:

Ekran kartı fanı dönüyor ve fan ışıkları yanıyor sadece görüntü ve USB girişinde sıkıntı gözüküyor.
RAM'leri tekrar çıkarıp tak genelde RAM'ler yerine tam oturmamışsa oluyor bu, hatta tek tek takmayı dene ikisi birden takılıyken olmazsa.

Geri
Yukarı