Çözüldü RTX 3070 sistemde oyun oynarken ekran kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wfect

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilgisayarı açıp yaklaşık 10 dakika kadar oyunda vakit geçirdikten sonra bir anda ekran siyah oluyor kapanıyor. Kasa çalışıyor tüm fanlar dahil, arkadan oyunun sesleri geliyor, Discord sesi de geliyor fakat o da 5-10 saniye sonra gidiyor sadece oyun sesi kalıyor.
Her şeyi söküp temizledim benchmark yaptım, eski driver kurdum sıcaklıkları kontrol ettim ekran kartı fan ayarlarını sıfırladım, hiçbir parçada sorun gözükmüyor. Yardımcı olabilir misiniz?
Sistem;
RTX 3070.
Ryzen 5 5600X.
4x8 Corsair Vengeance 3000MHz RAM.
MSI MPG B550 Gaming Plus.
Crucial ve Samsung EVO SSD.
80+ Silver Gamepower Power Supply.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2-3 yıldır bu şekilde kullanıyorum hiçbir problem yaşamdım, herhangi bir uzatma veya ek kablo kullanmadan direkt Power supplaydan gelen iki ayrı pinleri takıyorum.

3 yıldır bu şekilde kullanıyorsanız ekran kartının güç bağlantısı yanlış olduğu için, soketleri hasar almış olabilir.
Ekran kartınız yeterli güç sağlanmadığı için kapanıyor, karta tek kablodan 2 soket bağladıysanız yeterli gelmez, 2 kablodan birer soket ile güç vermek gerekiyor.

2-3 yıldır bu şekilde kullanıyorum hiçbir problem yaşamdım, herhangi bir uzatma ve ya ek kablo kullanmadan direkt power supplaydan gelen iki ayrı pinleri takıyorum.

Monitöre giden kabloda veya ekran kartı-monitör girişlerinde problem olabilir. Kablo ve soket değiştirip deneyebilirsin.
Farklı monitör ve kablo üzerinde de denedim kablolar ile ya da monitör ile alakalı bir sorun yok sanırım. Aynı şeyi yapıyor.

2-3 yıldır bu şekilde kullanıyorum hiçbir problem yaşamdım, herhangi bir uzatma veya ek kablo kullanmadan direkt Power supplaydan gelen iki ayrı pinleri takıyorum.

3 yıldır bu şekilde kullanıyorsanız ekran kartının güç bağlantısı yanlış olduğu için, soketleri hasar almış olabilir.

Çözüm
Herhangi bir ısınma ve ya fan durdurma ekran kartının kapanması gibi bir problem de yaşamıyorum farklı bir şey olma şansı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
2-3 yıldır bu şekilde kullanıyorum hiçbir problem yaşamdım, herhangi bir uzatma ve ya ek kablo kullanmadan direkt power supplaydan gelen iki ayrı pinleri takıyorum.

Farklı monitör ve kablo üzerinde de denedim kablolar ile ya da monitör ile alakalı bir sorun yok sanırım. Aynı şeyi yapıyor.
Ekran kartıyla ilgili bir arıza olabilir ve psu'nun watt değerini belirtmemişsiniz belki yetersiz kalıyor olabilir. En uçuk ihtimal de evinizin elektrik voltajı düşük olabilir uzaktan kesin bir şey söylemek zor.

Ekran kartıyla ilgili bir arıza olabilir ve psu'nun watt değerini belirtmemişsiniz belki yetersiz kalıyor olabilir. En uçuk ihtimal de evinizin elektrik voltajı düşük olabilir uzaktan kesin bir şey söylemek zor.
Geçenlerde şarteller attı başka bir monitörüm bozuldu 1050watt ama power supplydan traktör çalışıyor gibi ses geliyor sanırım fanında bir sıkıntı var ama sökülebilir fan yerine sabit fan kullanılmış değiştiremiyorum fakat ısınmıyor da bende çok şey denedim çözüme ulaşamadım bir türlü, yine de cevaplarınız için teşekkürler belki sorunu yaşayıp çözen birine denk gelirim, umarım.

Geçenlerde şarteller attı başka bir monitörüm bozuldu 1050watt ama power supplydan traktör çalışıyor gibi ses geliyor sanırım fanında bir sıkıntı var ama sökülebilir fan yerine sabit fan kullanılmış değiştiremiyorum fakat ısınmıyor da bende çok şey denedim çözüme ulaşamadım bir türlü, yine de cevaplarınız için teşekkürler belki sorunu yaşayıp çözen birine denk gelirim, umarım.
Elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım ama nadir bir sorun gibi görünüyor. Eğer elektrikle ilgili bir problem varsa akım korumalı priz öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı