RTX 3070 Sistemde PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Emovic

Hectopat
RAM
G.Skill 16GB(2x8) RipjawsV 3600mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo Plus 500 GB
Ekran kartı
Gigabyte RTX 3070 Eagle
Anakart
MSI B550 Gaming Plus
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Son düzenleme:
Mavi Ekran Hatalarına bakmayalı uzun zaman oluyor unuttuklarım olabilir elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Öncelikle Windows'unu güncelleyin.

Ardından Aygıt Yöneticisini açıp bilinmeyen aygıt var mı diye bakın. Varsa aşağıdaki rehberi takip ederek donanım kimliği paylaşın.

BIOS'unuzu 7C56v1B sürümüne yükseltin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gigabyte RGB Fusion ve Samsung Magician yazılımlarını kaldırın. Sorun düzeldiğinde tekrar kurabilirsiniz.

Realtek PCle Ethernet Controller sürücülerini güncelleştirin.

Chipset sürücünüzü güncelleştirin.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp. Altta paylaştığım sürümü kurun.

Mavi ekran hatalarına bakmayalı uzun zaman oluyor unuttuklarım olabilir elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Ardından Aygıt Yöneticisi'ni açıp bilinmeyen aygıt var mı diye bakın. Varsa aşağıdaki rehberi takip ederek donanım kimliği paylaşın.

BIOS'unuzu 7C56v1b sürümüne yükseltin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Gigabyte RGB Fusion ve Samsung Magician yazılımlarını kaldırın. Sorun düzeldiğinde tekrar kurabilirsiniz.

Realtek PCI-e Ethernet Controller sürücülerini güncelleştirin.

Öncelikle yardımınız için teşekkürler. Gigabyte RGB Fusion indirdikten sonra oldu. Ekran kartım yükte olmamasına rağmen saat frekansları maksimum seviyede çalışıyordu boşta 38-40 derece olan ekran kartım 50 dereceydi fanları çalışıyordu sonra bende virüs mü var acaba diye Kaspersky indirdim çalıştıracakken bir anda siyah ekran oldu Alt Tab atıyorum sekmeler gözüküyor ama hiçbir şey yapamıyordum bilgisayarı kapatırken mavi ekran yedim açıldığında klavye ve mouse ışıkları yanıyordu ama hiçbir şey yapamıyordum kilit ekranında kaldım saat ilerliyordu donma yoktu. Bir de BIOS'a girip deneyeyim dedim BIOS'da mouse ve klavye çalışıyordu bende format attım. Güncellemeleri yapmak için yeniden başlattığımda tekrar mavi ekran yedim. Güncellemeleri yaptıktan sonra hiç mavi ekran sorunuyla karşılaşmadım.
Not: Sizin gördüğünüz minidump dosyası format sonrasıdır o sırada driverları kurmamıştım.

Mavi ekran hatalarına bakmayalı uzun zaman oluyor unuttuklarım olabilir elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Ardından Aygıt Yöneticisi'ni açıp bilinmeyen aygıt var mı diye bakın. Varsa aşağıdaki rehberi takip ederek donanım kimliği paylaşın.

BIOS'unuzu 7C56v1b sürümüne yükseltin.

Realtek PCIe Ethernet Controller sürücülerini güncelleştirin.

Dediğiniz her şeyi yaptım. Bu mavi ekranın kesin nedeni yok mudur?

Son düzenleme:
PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hatası aldım.
Bilgisayarım iyi donanımlı neden mavi ekran aldım yardımcı olabilir misiniz?
Minidump: Minidump.rar

@KojiroHyuga04

@LSD

@Enes3078

Sorunlu kardeşim 2 yıldır auros Engine + RGB Fusion programını kullanıyorum. 2.2.2 sürümünde PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hatası var. Özellikle bilgisayarı yeniden başlat dediğimizde bu hata oluyor. Eğer ekran kartının RGB ayarlarını değiştirsen bu hatayı alabilirsin. Ayrıca 2.2.0 versiyonunda auros Engine kurulduğunda otomatik gelen RGB Fusion programı kurulmaz ve hata alırsın. İlla kullanmak istiyorsan şu anda en stabil olanı 2.1.9 sürümü ama bana soracak olursan Gigabyte yazılımdan gram anlamıyor. Veya yeterince test etmeden yayınlıyor.

Sorunlu kardeşim 2 yıldır auros Engine + RGB Fusion programını kullanıyorum. 2.2.2 sürümünde PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hatası var. Özellikle bilgisayarı yeniden başlat dediğimizde bu hata oluyor. Eğer ekran kartının RGB ayarlarını değiştirsen bu hatayı alabilirsin. Ayrıca 2.2.0 versiyonunda auros Engine kurulduğunda otomatik gelen RGB Fusion programı kurulmaz ve hata alırsın. İlla kullanmak istiyorsan şu anda en stabil olanı 2.1.9 sürümü ama bana soracak olursan Gigabyte yazılımdan gram anlamıyor. Veya yeterince test etmeden yayınlıyor.

Fark ettim onu indirdikten sonra oldu içimi rahatlattığınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı