Çözüldü RTX 3070 sistemden ilginç sesler geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hanthehun1908

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Videoda paylaştığım ses coil whine mı başka bir şey mi çözemedim. Tüm ayarlar silent modda. Ekran kartından herhangi bir yük yok fanlar dönmüyor (35derece). CPU keza aynı şekil. Bu ses coil whine mı yoksa başka bir şeyden mi kaynaklanıyor? Yardımcı olursunanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kart MSI RTX 3070 Gaming Trio Z

Çözüm
Hocam geçmiş olsun dilerseniz PSU'yu garantiye yollayın ya da iletişime geçin belki olum bir sonuç alınırsınız.

Hocam camın dışına koydum(kapalı teras) kabloları da camın arasına sıkıştırdım üstüne kapattım. Ses ulaşmıyor artık bana :D. Yazın ne yapacağız onu bilmiyorum.
Evet arkadaşlar suçlu sıvı soğutucuymuş. Pump fanı 4133 rpm'de çalışıyormuş. BIOS'dan 2800'e çektim artık ses sorunum kalmadı Allah'a binlerce kez şükrediyorum. O iğrenç yüksek frekans ses artık gelmiyor.
Sistem şu şekilde hocam:

AMD Ryzen 5 5600X.
MSI B550-A Pro 4400MHz(OC) M.2 AM4 ATX anakart.
Kingston 16 GB(2x8) Fury Beast RGB 3600MHz CL17 DDR4 RAM.
MSI GeForce RTX 3070 Gaming Z Trio 8G LHR 8 GB GDDR6 256 bit.
Kingston 1TB KC2500 NVMe okuma 3500 MB-yazma 2900 MB M.2 SSD.
MSI MAG Forge 100R tempered glass RGB USB 3.2 ATX mid Tower kasa.
EVGA 750W supernova 750GT 80+ Gold.
MSI MAG CoreLiquid 240r RGB 240mm Intel-AMD uyumlu sıvı soğutucu.
msi center

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    120,5 KB · Görüntüleme: 35
Merhaba arkadaşlar. Videoda paylaştığım ses coil whine mı başka bir şey mi çözemedim. Tüm ayarlar silent modda. Ekran kartından herhangi bir yük yok fanlar dönmüyor (35derece). CPU keza aynı şekil. Bu ses coil whine mı yoksa başka bir şeyden mi kaynaklanıyor? Yardımcı olursunanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kart MSI RTX 3070 Gaming Trio Z
Cillop gibi bir coil whine geçmiş olsun dostum.

Coil whine nedir?
Bobinlerin titreşmesi sonucu çıkan bir ses dostum zararı yok ama can sıkıyor işte.
Anladım teşekkür ederim😄 Zamanla geçer mi peki? Kapadım makineyi hala kulaklarım çınlıyor:))
Bobinler ısındıkça ses azabilir ama tamamen geçmez. Eğer PSU'da olsa uyguladığım bir yöntem vardı belki işine yarardı ama ekran kartı için maalesef kafanıza takmamaya çalışın.

Bobinlerin titreşmesi sonucu çıkan bir ses dostum zararı yok ama can sıkıyor işte.

Bobinler ısındıkça ses azabilir ama tamamen geçmez. Eğer PSU'da olsa uyguladığım bir yöntem vardı belki işine yarardı ama ekran kartı için maalesef kafanıza takmamaya çalışın.

Ekran kartı gibi değil mi? Bende PSU olabilir mi diye düşündüm ama EVGA'nın bu modeli öneriliyor diye almıştım. Sakınan göze çöp batarmış misali olduk :) ekran kartı olduğuna eminsek daha kurcalamayacağım geçmesini bekleyeceğim.

Ekran kartı gibi değil mi? Bende PSU olabilir mi diye düşündüm ama EVGA'nın bu modeli öneriliyor diye almıştım. Sakınan göze çöp batarmış misali olduk :) ekran kartı olduğuna eminsek daha kurcalamayacağım geçmesini bekleyeceğim.
Dostum sorunun ekran kartı mı psu mu olduğuna sen karar vereceksin bazen karıştırılıyor dikkat et. 🙂 Eğer anlayamıyorsan ekran kartını sökü boşta çalıştır.

Geri
Yukarı