RTX 3070 sisteme 3D & render için işlemci ve anakart tavsiyesi

savadorfx

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Buralarda yeniyim. Yavaş yavaş daha önce toplama olarak aldığım bilgisayara güncellemeler getiriyorum.
After Effects ve oyun yoğunluklu işler yapıyorum bu yüzden işlemci ve anakart tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Sistemin şu anki tamamlanmamış özellikleri:
Ekran Kartı: EVGA RTX 3070 8 GB / "Eskisi GTX 1650 Super OC 4 GB'ydı"
İşlemci: AMD Ryzen 7 2700 4.1GHz
Anakart: ASUS Dragon B450M
RAM: 16x2GB Dury Kingston 3200MHz / "Eskisi 16 GB'ydı"
PSU: 750W Gold Cooler Master / "Eskisi 500W Gamepower'dı"
SSD: 256 GB SU630 (SATA)
(SSD olarak Samsung 980EVO Pro 2TB almayı düşünüyorum ayrıca böyle bir SSD'ye gidecek işlemci ve anakart önerir misiniz? Çok teşekkürler ^^)

Merhaba. Buralarda yeniyim. Yavaş yavaş daha önce toplama olarak aldığım bilgisayara güncellemeler getiriyorum.
After Effects ve oyun yoğunluklu işler yapıyorum bu yüzden işlemci ve anakart tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Sistemin şu anki tamamlanmamış özellikleri:
ekran kartı: EVGA RTX 3070 8 GB / "eskisi GTX 1650 Super OC 4 GB'ydı"
işlemci: AMD Ryzen 7 2700 4.1GHz
anakart: ASUS Dragon B450M.
RAM: 16x2GB dury Kingston 3200MHz / "eskisi 16 GB'ydı"
PSU: 750W Gold Cooler Master / "eskisi 500W Gamepower'dı"
SSD: 256 GB SU630 (SATA)
(SSD olarak Samsung 980EVO Pro 2TB almayı düşünüyorum ayrıca böyle bir SSD'ye gidecek işlemci ve anakart önerir misiniz? Çok teşekkürler ^^)

Belirli bir bütçeniz var mı? Çünkü ben bütçe olmadığı için AMD Ryzen Threadripper'da önerebilirim.

Hocam parçaları ayrı ayrı alacağım maaştan maaşa yani anakart için 6-7k, işlemci için 7-8k diyebilirim maksimum.

Bu ikisi ancak RAM değişmemiz lazım. Tamam DDR4 toplanır ama DDR5'e geçmek gerekli.
Olmazsa kalan parayla RAM alırız.

Bu ikisi ancak RAM değişmemiz lazım. Tamam DDR4 toplanır ama DDR5'e geçmek gerekli.
Olmazsa kalan parayla RAM alırız.
hocam tavsiyelerinizi beğendim, multiple işlemler için intel daha iyi diye "biliyorum" yanlış anlamayın lütfen ayrıca ram konusunda eski ramlere yapabileceğim bir şey olmaz demi mecbur satmak zorunda mı kalırım öyle tek tek de satmak çok zor be.

Yeni konular

Geri
Yukarı