RTX 3070 sisteme 4070 Ti uyumlu olur mu?

Setheleh

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar,
Halihazırda kullandığım Z490 TUF anakart, i5 10600KF, 32 GB DDR4, TUF RTX 3070 sistemimdeki ekran kartımı 4070 Ti ile değiştirme düşüncesindeyim. 750W Gold PSU var. Sizce bu şekilde darboğaz ya da güçle alakalı bir sıkıntı yaşar mıyım?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar,
Halihazırda kullandığım Z490 TUF anakart, i5 10600KF, 32 GB DDR4, TUF RTX 3070 sistemimdeki ekran kartımı 4070 Ti ile değiştirme düşüncesindeyim. 750W Gold PSU var. Sizce bu şekilde darboğaz ya da güçle alakalı bir sıkıntı yaşar mıyım?
Şimdiden teşekkürler.
Tahminimce işlemci yetersiz kalır gpu yeter gibi

4070 yi 3090’dan daha güçlü bir kart, haliyle o işlemciyle çok fazla darboğaz yaşarsın. Güç konusunda bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.

4070 yi 3090’dan daha güçlü bir kart, haliyle o işlemciyle çok fazla darboğaz yaşarsın. Güç konusunda bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.
İşlemci tavsiyeniz nedir ?

Hissetmiyorsundur. Sistemi tamamen değiştirmen çok mantıklı olur.
Sistemi tamamen değiştirecek bütçem yok. İşlemci yükseltmesi yapılabilir en fazla. İ7 11700k ya da i9 11900k.

Ekran kartına harcadığın maliyeti kısmanı öneririm. GPU Çok ön planda kalıyor bahsettiğin setupta.
Maksadın oyun oynamak olduğu bir sistemde işlemciye yüklenmeyi mi tavsiye ediyorsunuz. Anladım teşekkürler. Alınabilecek en iyi gpu yu sorunsuz çalıştıracak işlemci bulmaktır mantıklı olan.

Yeni konular

Geri
Yukarı