RTX 3070 sistemin ederi nedir?

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar. Özelliklerini yazdığım sistemim ne kadar eder? Yardımcı olursanız sevinirim. Eğer ki satarsam karşılığında benzer özellikte işe girdiğim için iyi bir bilgisayar istiyorum. Çizim için kullanacağım. Oyunda oynuyorum. Ekran kartım 2022 Aralık faturalı 3060 Ti ile değişti mart atında şu an 4 aylıktır. Garantili değişim kağıtları kutulu vs hepsi mevcut. Bir de ekran kartının tek olarak piyasası ve komple kasa piyasası ne kadar söylerseniz sevinirim.
  • MSI Mortar Max B450 am4.
  • Corsair 8*2 16 GB 3600 MHz.
  • Ryzen 5 3600 işlemci.
  • Zotac RTX 3070 8 GB.
  • Thermaltake Smart RGB 600W 80+ (6aylık)
  • 500 GB NVMe Kingston SSD.
  • AM4 stok fan.
  • Rampage 79 kasa biraz eski.

Son düzenleyen: Moderatör:
15-20 bin eder bence. Ayrıca neden 3070 satıyorsunuz? Yeni geçecekseniz yükseltmek daha mantıklı.
Hocam aslında işlemcisi düşük kalsada çok memnunum sisteminden. Fakat laptoba ihtiyacım olacak, yanımda taşıyabileceğim birşey daha iyi olacak gibi görünüyor. Şuanda da veya daha sonra RTX bir laptop almaya bütçe ayırabilecemi pek sanmıyorum. Makine mühendisiyim ben de yeni başladım, çizim için taşıyıp kullanmak istiyorum.

Hocam aslında işlemcisi düşük kalsada çok memnunum sisteminden. Fakat laptopa ihtiyacım olacak, yanımda taşıyabileceğim bir şey daha iyi olacak gibi görünüyor. Şu anda da veya daha sonra RTX bir laptop almaya bütçe ayırabilecemi pek sanmıyorum. Makine mühendisiyim ben de yeni başladım, çizim için taşıyıp kullanmak istiyorum.

Hocam ablam mimar ve iş yerinde 1650 Ti laptop kullanıyor ve memnun. Sistemi satmayıp basit bir Gaming laptop yeter size bence.

Hocam ablam mimar ve iş yerinde 1650 Ti laptop kullanıyor ve memnun. Sistemi satmayıp basit bir Gaming laptop yeter size bence.
Biliyorum hocam tabiki 1650 hatta 1050 ti bile yeter de almışken iyi birşey olsun diye düşünüyorum da, gerçi bu 3. Nesil RTX lerde laptop larda çok oyun dönüyor ondan da biraz ürkütorum açıkcası. Bu watt olayları filan var ya o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı