RTX 3070 T Dying Light 2 Sinematik'de FPS aşırı düşüyor

bonjour

Kilopat
Daha fazla  
RTX 3070 Ti ile 3K'da(uqhd) DLSS performans modunda D3D12 Ultimate(ışın izleme) 60-80FPS aralığında oynuyordum. 4. ana görece kadar geldim ama 1. ve 4. görevlerin sinematiklerine girince oyun buglanıp bir anda 1/4 FPS'e düşüyor. DLSS kapalı bile olsa daha yüksek FPS alıyorum ama ne oluyor anlamadım. Sinematik bitse de sorun devam ediyor, bazen 10 FPS'e bile düşüyor.

Oyunu komple kapatıp açınca grafik ayarları sıfırlanıyor, tekrar ayar yapıyorum düzeliyor ama bir başka görev sinematiğinde yine aynı şey oluyor. 60-80 FPS ile sinematiğe giriyorum, 10-20 FPS ile izleyip oyunu kapatıp sinematik sonrasında ayarları tekrar yapıp devam ediyorum. En azından şimdilik öyle yapmam gerekiyor gibi görünüyor.

Bu sorun neden kaynaklanıyor, başına gelen oldu mu? DLSS aktif görünse de devre dışı kalıyor gibi geldi bana?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben rtx3070 ile cyberpunkta 50-55 fps arası, dying light 2 de de ışın izleme(ultra değil) 55-65 fps arası alıyorum dlss kalitede hepsi. Sizin en büyük sorununuz monitörünüz. 1440p üstü kullanımda rtx3070ti 60 fps üstü görmesi zor. Size istediğiniz performansı o çözünürlükte 3080ti sağlar.
60 üstü görmese bile 30dk 50FPS'de kalıp sonraki 5dk'da 40'a ve sonraki 5dk'da 30'a sonrada 20'ye ve hatta 10'a kadar düşmesi. 50 veriyorsa 50'de kalsın neden VRAM boşaltmak için oyunu kapatıp açıp duruyorum ki.

Işın izlemeyi kapattım dün gece 4 saat oynadım hiç düşüş olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı