RTX ile Dying Light 2 performansı düşüyor

@Penetrator God Aslında tam olarak downgrade yediği söylenemez. Videolarda grafikler kötü gözüküyor olabilir fakat oynayan için öyle değil. Gayet güzel grafikler var.

RT açanların bazı ayarlar yapması gerekiyor. Çünkü oynarken o kadar çok elementin FPS düşürmesine hak veriyor insan. Göründüğü gibi değil, deneyimlemek lazım kısaca. Optimize konusunda benim sıkıntım yok ama belli ki düşük sistemler sıkıntı yaşıyor.

Aşağıdaki resmi oyun içinde ben aldım mesela. Çevreye bakarsanız ne kadar çok gölgelendirme ve ışıklandırma faktörü olan nesneler olduğunu görebilirsiniz. Gerçekten ortaya koydukları bir emek var. Gördüğünüz hiçbir şey süs diye durmuyor. Parkura dahiller. Böyle bir şehir dizayn etmesi kolay olmaz. Optimizeyi buna rağmen iyi bile yapmışlar diyebilirim.

Eki Görüntüle 1299685

2019 demolarına bakarsan anlarsın. İlk oyunun keza görselliği aşağı yukarı böyle görünüyor.

2019 demolarına bakarsan anlarsın. İlk oyunun keza görselliği aşağı yukarı böyle görünüyor.
Biliyorum zaten. Çokta düşürmemişe benziyorlar diye belirttim. İlk oyunu da oynadım, bunu da 50 saattir oynuyorum. Görünmesi ile deneyimlemek farklı şeyler.

Sen Dying Light 2 oynamadan gördüğün kadarı ile grafik yorumu yapıyorsun. Ben ise deneyimlediğin zaman durumun göründüğü gibi olmadığını söylüyorum. Deneyimlemek çok daha farklı oluyor çünkü. Bu yüzden RT zorlanmalarına hak verdiğim kısımlar oluyor.

Ben de ilk trailer vs. baktığım da grafikleri kötü bulmuştum. Fakat oynarken öyle olmadığını gördüm. Optimize ise benim için 80 FPS'ten aşağı düşmüyor. Orta seviye sistemler için kötü optimizesi var herhalde. Orasını bilemem. Artık iyi optimizesi olan bir oyun görmek mümkün olmayacak gibi duruyor. Firmaların sistem uyumluluğunu test etmeden oyun çıkarması moda oldu. Alıştık artık. Yaptıkları doğru değil.

Biliyorum zaten. Çokta düşürmemişe benziyorlar diye belirttim. İlk oyunu da oynadım, bunu da 50 saattir oynuyorum. Görünmesi ile deneyimlemek farklı şeyler.

Sen Dying Light 2 oynamadan gördüğün kadarı ile grafik yorumu yapıyorsun. Ben ise deneyimlediğin zaman durumun göründüğü gibi olmadığını söylüyorum. Deneyimlemek çok daha farklı oluyor çünkü. Bu yüzden RT zorlanmalarına hak verdiğim kısımlar oluyor.

Ben de ilk trailer vs. baktığım da grafikleri kötü bulmuştum. Fakat oynarken öyle olmadığını gördüm. Optimize ise benim için 80 FPS'ten aşağı düşmüyor. Orta seviye sistemler için kötü optimizesi var herhalde. Orasını bilemem. Artık iyi optimizesi olan bir oyun görmek mümkün olmayacak gibi duruyor. Firmaların sistem uyumluluğunu test etmeden oyun çıkarması moda oldu. Alıştık artık. Yaptıkları doğru değil.

Sistemini belirtmeden 80 FPS alıyorum demen tuhaf.

Sistemini belirtmeden 80 FPS alıyorum demen tuhaf.
Orta seviye sistemler için kötü optimizesi var herhalde. Orasını bilemem. Artık iyi optimizesi olan bir oyun görmek mümkün olmayacak gibi duruyor. Firmaların sistem uyumluluğunu test etmeden oyun çıkarması moda oldu. Alıştık artık. Yaptıkları doğru değil.
Bunu dedikten sonra sistemimi belirtmeye ne gerek var? Optimizesinin iyi olduğunu söylemedim çünkü. Herkes benim ile aynı sistemi kullanacak değil. O yüzden aldığım değerin bir önemi yok. Orta sistemler için sorunlu dediğime göre iyi bir sistemim var demek ki :)

Ama merak ettiysen RTX 3080, R7 5800X ikilisini kullanıyorum ve 95-110 FPS arası oynuyorum genelde. Bunu belirtmeme gerek yoktu açıkçası. Optimizesi mükkemmel diye bir yorum yapmamıştım ama neyse...

Öncelikle güzel yorum yapan arkadaşlar için teşekkür ediyorum, tabii ki masaüstü kadar performans sağlamadığını biliyorum küçücük bir kasaya onca parça sığdırmak zor iş. Laptop tercih etmemin sebebi çok geziyorum ve taşınması rahat bir şey istedim.

Oyunu RT kapatıp yüksek ayar açtığımda sorunsuz donma/kasma olmadan oynamaktayım.

Öncelikle güzel yorum yapan arkadaşlar için teşekkür ediyorum, tabii ki masaüstü kadar performans sağlamadığını biliyorum küçücük bir kasaya onca parça sığdırmak zor iş. Laptop tercih etmemin sebebi çok geziyorum ve taşınması rahat bir şey istedim.

Oyunu RT kapatıp yüksek ayar açtığımda sorunsuz donma/kasma olmadan oynamaktayım.

Normal. Ekran kartınız zaten 1080P High +60 FPS için yeterli. RTX açmazsınız olur biter çok gerekli değil bence..

Normal. Ekran kartınız zaten 1080P High +60 FPS için yeterli. RTX açmazsınız olur biter çok gerekli değil bence..
RTX benim için çok bir şey değiştirmiyor zaten, RTX'i ayırt edemiyorum bile. O yüzden genelde açmıyorum. Sadece Dying Light 2 karanlığında görmek istemiştim ama şu an RT oynanmayacak kadar olmasada kötü.
Oyun optimizasyon sorunlu. 3060 Max-P ise masaüstü performansına yakın olmalı. Ortalama %7 daha düşük FPS alıyorsun. Düşük W ise 75 gibi, zaten masaüstünden hayli güçsüz kalacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoya göre ne kadar düşük/yüksek bu değerler?

Değerler videodakine yakın fakat videodaki arkadaşında yaşadığı ekranın takılıyor gibi gözükmesi çok kötü geliyor bana FPS o civarlarda ekran takılıyor gibi oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı