RTX 3070 TI için IPS 27'' Monitör Önerisi

RasmuS

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 2K monitör almak için yola çıkmıştım fakat bir çok konuda sahip olduğum ekran kartının 2 sene sonra 2K'da üzmeye başlayacağını söylemişler.
Oynadığım oyunlar DOTA 2 ve World of Warcraft

Sizlerin de fikirlerini almak istedim.

Tavsiye gelirse en az 27 inç, IPS panel, vesa uyumlu olmasını istiyorum.

Not: Bütçe konusunda sıkıntı yok

Son düzenleyen: Moderatör:
1080p'ye dusmenize gerek yok bence. Dlss'i quality mode'da açınca zatwn native 1080p'den daha net görüntü alıyorsunuz. 1080p'de dlss açtırmayacak kadar güçlü yani 1080p native oynayacaksın hep onun yerine bir süre 2k native oyna, yetmeyince dlss aç native 1080 ile aynı fps'i al ama daha net görüntüde oyna.

Ekran kartınız 2 sene sonra 2k da düşük kalabilir evet, teknoloji çok hızlı gelişiyor. Fakat oynadığınız oyunlarda bu sorunu yaşamazsınız. Ben Asus Tuf VG27AQZ kullanıyorum memnunum, ama tavsiye olarak atılan Dell modelide gerçekten güzel. İkisinden birini tavsiye ederim. Monitörünüz 2k olduğu için geleceğe yönelik yatırım yapmış olursunuz, yarın öbürgün ekran kartını güncelleyebilirsiniz ve yeni monitöre ihtiyaç duymazsınız, ama monitör 1080p olursa yarın ekran kartı güncellediğinizde yeni monitörde almanız gerekecek.

Yani bak ben 6900xt ekran kartımı 4k 144hz'de kullanıyorum. Sen 3070ti ile 2k'da benden daha yüksek fps alacaksın. Şu ana kadar sadece forspokenda fps sorunu yaşadım fsr açtım ve mative ile ayırt edemedim. Technopatta konu açtım, katılan 14 kişiden sadece 4 kişi fsr olanı tespit edebildi.

Geri
Yukarı