RTX 4070 Ti sistem için 27" IPS monitör önerisi

Sylvestre

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Herkese iyi haftalar dilerim.

Yakın zamanda yeni bir sistem topladım ve bir aksilik olmazsa şubat sonu gibi ekran kartını da 4070 Ti veya çıkacak modellere göre Ti super ile güncellemeyi planlıyorum.

Sistemim şu şekilde:

• R5 7600X.
  • B650 Tomahawk.
  • 32 GB 6000 MHz RAM.
Bu sistem ile 2K çözünürlükte en yüksek ayarlarda oyun oynamayı planlıyorum. Bu sebeple sizlerin özellikle 27" boyutu geçmeyecek (monitör askısı daha büyük boyutlu monitörler için uygun değil), IPS panele ve en az 165 Hz yenileme hızına sahip monitör önerilerinize ihtiyaç duyuyorum.

Kafamda şu monitör var açıkçası: Amazon.com.tr

Belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın, kafamda açıkçası en fazla 8500-9000 civarı bir bütçe var fakat çok mantıklı bir seçenek olursa biraz daha esneyebilirim diye düşünüyorum (taksitle alabilmek kaydıyla 😅).

Bütçenize uyuyorsa Dell G2724D bu aralar çok iyi fiyattan gidiyor. Kesinlikle zorlayabiliyorsanız zorlayın bütçeyi.

Bütçenize uyuyorsa Dell G2724D bu aralar çok iyi fiyattan gidiyor. Kesinlikle zorlayabiliyorsanız zorlayın bütçeyi.
Hocam baktığımda biraz bütçemi aşıyor açıkçası, zaten aklımda bir monitör almak yokken mecbur yenisini almak durumunda kaldığım için bu kadar bütçemi aşmak istemiyorum açıkçası.

Halihazırda kullandığım monitörü düşürüp ekranını iki yerden çatlattığım için bir anda monitör almam gerekti 🥲.

Öneriniz için teşekkür ederim, farklı modeller de önerebilirseniz çok memnun olurum.

Kendim de kullanıyorum gayet memnunum.
MSI
Halihazırda MSI G27CQ4 kullanıyordum, panelin VA olması sebebiyle renk canlılığı çok iyi değildi. Bu modelde sanıyorum panel farkı hissedilir seviyede olacaktır fakat yine de biraz kararsızım. Sizce üç seçenek arasında MSI' ın diğerlerine göre artıları neler?

Yoksa hakikaten bütçeyi biraz daha arttırıp (6 ay faizsiz taksitle aldığım takdirde bu model ile MSI arasında ayda 150 lira oynuyor) şu modeli mi tercih etmeliyim?

Herkese tekrar merhaba, tavsiyeleriniz sonrasında Dell G2724D modelini satın almıştım fakat ölü piksel çıkması sonrasında iade ettim ve tekrar almak istediğimde hemen hemen tüm platformlarda aynı satıcının ürünü sattığını gördüm ve yorumlarda tıpkı benim yaşadığım gibi ölü piksel sorunu yaşandığına şahit oldum. Bu sebeple her ne kadar bu modeli tercih etmek istesem de sanıyorum bu sebepten dolayı alternatif modellere yönelmem gerekebilir. Bu noktada MSI' da tercih etmek istemediğim için aşağıdaki modelleri de inceliyorum fakat sizlerin de yorumunu almak istedim:

Yeni konular

Geri
Yukarı