RTX 3070 Ti ile RTX 3060 Ti mining performansı

Mining denince neden hepinizin aklına ETH geliyor? 3070Ti ile RVN veya ERGO kazabilirsiniz. RVN'de 39-40, ERGO'da 170-180 arası mhs alırsınız. 3060Ti için şu an tek mantıklı coin RVN. 30 mhs veriyor. 3070Ti nbminer ile ETH'de 52, 3060Ti ise 40 mhs veriyor. Yine de dediğim gibi şu an RVN kazmak en mantıklısı. İki kart arasından hangisi mantıklı diye bir soru soruyorsanız fiyat da vermeniz gerekiyor. 7000 liraya alacağınız 3060Ti ile 9000 liraya alacağınız 3070Ti'ın amorti süreleri neredeyse aynı. Buradan karar verebilirsiniz.
ZOTAC 3060 Tİ TWİN LHR var, ERG 130 mh veriyor ama RVN da doğru ayarları bir türlü yapamadım, sürekli hata veriyor. Yardımcı olabilir misiniz ?

Aynı kart var bende de, 30 mh sabit alıyorum hiveos mu kullanıyorsunuz?
T-Rex kullanıyorum, ERGO COİN kazıyorum. Belki başka birşey kazıyorsunuzdur, ERGO'da bu kadar düşük almanız imkansız.
ERGO ayarlarım;
16302292137503680448475899848744.jpg

T-Rex kullanıyorum, ERGO COİN kazıyorum. Belki başka birşey kazıyorsunuzdur, ERGO'da bu kadar düşük almanız imkansız.
ERGO ayarlarım;
Eki Görüntüle 1152075
Rvn'de düzgün ayarları bulamadım dediniz o yüzden 30 mhs sabit alıyorum dedim, rvn kazıyorum tabii, ergo'da 30 almak imkansız.
6700XT eth kazıyor, 3060ti rvn. Ayarlar bu şekilde:
1630229821214.png

ERGO ayarlarım;
Eki Görüntüle 1152075
Neredeyse hiç güç kullanmamasına rağmen biraz sıcak gibi sorun değil ama 55’lerde çalışması gerekmez mi? Bu arada 3060 ile 109 falan almıştım. RVN daha mantıklı geliyor bana.

Neredeyse hiç güç kullanmamasına rağmen biraz sıcak gibi sorun değil ama 55’lerde çalışması gerekmez mi? Bu arada 3060 ile 109 falan almıştım. RVN daha mantıklı geliyor bana.
Ben başlayalı 2 gün oldu, kimse yardım talebime geri dönmedi, ben de kendim deneme yanılma ile yaptım. RVN kartı çok zorluyor bence ERGO hem daha az zorluyor hem de biraz daha fazla kazandırıyor. Bu arada ERGO kazımı için ayar tavsiyeniz varsa çok iyi olur, kart modeli ZOTAC RTX 3060 Tİ TWİN LHR iki fanı olduğu için soğutması pek iyi değil, ayriyetten kasada 4 fan var ona rağmen iyi soğumuyor. RVN daha da beter ediyor kartı sürekli reset atıyor.
Rvn'de düzgün ayarları bulamadım dediniz o yüzden 30 mhs sabit alıyorum dedim, rvn kazıyorum tabii, ergo'da 30 almak imkansız.
6700XT eth kazıyor, 3060ti rvn. Ayarlar bu şekilde:
Eki Görüntüle 1152083
Kazmayı 10 ay yaptıktan sonra kasayı oyun için kullanma düşüncem var, bu yuzden ERGO bana daha cazip geldi 109 watt ile 130 mh veriyor ayrica fan %62 yani kartı fazla yormak istemiyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Ben başlayalı 2 gün oldu, kimse yardım talebime geri dönmedi, ben de kendim deneme yanılma ile yaptım. RVN kartı çok zorluyor bence ERGO hem daha az zorluyor hem de biraz daha fazla kazandırıyor. Bu arada ERGİ kazımı için ayar tavsiyeniz varsa çok iyi olur, kart modeli ZOTAC RTX 3060 Tİ TWİN LHR iki fanı olduğu için soğutması pek iyi değil, ayriyetten kasada 4 fan var ona rağmen iyi soğumuyor. RVN daha da beter ediyor kartı sürekli reset atıyor.
Üzüldüm genelde yardım şans işi sanırım. RVN konusunda haklısınız ama bana ERGO'dan daha çok kazandırıyor vbe uğraştırmıyor gibi geldiği için devam ediyorum Binance üzerinden. 64 dereceye düşürdüm sonunda.

Üzüldüm genelde yardım şans işi sanırım. RVN konusunda haklısınız ama bana ERGO'dan daha çok kazandırıyor vbe uğraştırmıyor gibi geldiği için devam ediyorum Binance üzerinden. 64 dereceye düşürdüm sonunda.
1 ERGO yapıp ödememi alınca, eğer RVN'da doğru ayarları bulabilirsem ben de RVN kazmayı düşünüyorum. RVN ayarlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim, 3060 Tİ ile 3060 yakın kartlar zaten deneye deneye doğrusunu bulurum.

1 ERGO yapıp ödememi alınca, eğer RVN'da doğru ayarları bulabilirsem ben de RVN kazmayı düşünüyorum. RVN ayarlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim, 3060 Tİ ile 3060 yakın kartlar zaten deneye deneye doğrusunu bulurum.
Windows olduğu için midir bilmiyorum birkaç kez hata verdi şu an stabil bu ayarlar internette farklı ayarlar da mevcut ama benim kart da ısınıyor stock ayarlarda. Bu arada @sens4k hocamın ayarları daha çok işine yarayabilir.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    196,7 KB · Görüntüleme: 244

Geri
Yukarı