RTX 3070 Ti ile Ryzen 5500 darboğaz yapar mı?

Açıklamaları tam okumadım ama 500 FPS alırken 450'e düşer gibi bir düşüncen varsa üzülebilirsin. darboğaz olayı öyle olmuyor maalesef. Ciddi derecede oyunu ve FPS'yi düşürüyor maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
5600X ile 3070 Ti kullanıyorum neredeyse her oyunda 1080p %10 darboğaz oluyor. Eğer karta yüklenirsem RT açarsam o zaman darboğaz olmuyor. 5500 o kart için çok düşük kalacaktır.

Kanka 50 FPS için işlemcimi alayım? Teslere baktım darboğazda 45 50 FPS kaybediyor.

50 FPS düşük mü? Artı olarak FPS'ten ziyade %0.01 %0.1 FPS'e bakman gerekiyor akıcı oyun için bilgi donanımının eksik olduğunu yazdığın yanıtlarda belirtiyorsun artı olarak insanlardan fikir ve bilgi almak için konu açıyosun sonra sana verilen bilgilerle tartışma haline giriyosun anlamı ne tam olarak 50 FPS'i önemsiz görüyorsan sana arkadaşlar bilgisayarının çökmeyeceğini zarar görmeyeceğini anlatmış al geç o zaman neyi diretiyosun. + olarak FPSin yüksek olması oyunun daha akıcı olduğu anlamına gelmiyor darboğaz yediğin durumda oyunun akıcılığını ve psunun güç iletimini sıkıntıya sokuyosun

50 FPS düşük mü? Artı olarak FPS'ten ziyade %0.01 %0.1 FPS'e bakman gerekiyor akıcı oyun için bilgi donanımının eksik olduğunu yazdığın yanıtlarda belirtiyorsun artı olarak insanlardan fikir ve bilgi almak için konu açıyosun sonra sana verilen bilgilerle tartışma haline giriyosun anlamı ne tam olarak 50 FPS'i önemsiz görüyorsan sana arkadaşlar bilgisayarının çökmeyeceğini zarar görmeyeceğini anlatmış al geç o zaman neyi diretiyosun. Artı olarak FPS'in yüksek olması oyunun daha akıcı olduğu anlamına gelmiyor darboğaz yediğin durumda oyunun akıcılığını ve PSU'nun güç iletimini sıkıntıya sokuyosun.

Ya kanka bilmiyorsun konuşuyorsun benim PC'me göre düşük bir FPS 600 alıyorken 550 alınca akıcılıkta benim PC de hiçbir şey değişmeyecek burada insanların pccine göre konuşmuyorum 50 FPS size göre düşük olmayabilir benim PC'me göre düşük.

Ya kanka bilmiyorsun konuşuyorsun benim PC'me göre düşük bir FPS 600 alıyorken 550 alınca akıcılıkta benim PC de hiçbir şey değişmeyecek burada insanların pccine göre konuşmuyorum 50 FPS size göre düşük olmayabilir benim PC'me göre düşük.

Sandığın gibi işlemiyor o 50 FPS olayı tek bir oyun oynayacaksan o bilgisayarda ömrün boyunca eyvallah ama o 500 FPS aldığın oyun yerine gidip PUBG gibi optimize sıkıntısı yaşanan ve yüksek grafikli bir oyunda oynarsan hatta bir de üstüne gidip en düşük ayarlarda oynayacak olursan alacak oldugun 120 FPS sana 50 gibi hissettirecek bir de kankan değilim senin çek elini omzumdan.

Önce bilgisizliğine veriyorum ve sana söylüyorum yüksek FPS alacaksın ama oyunu 30 FPS gibi hissedeceksin CS2 artık ekran kartı oyunu olmuş olabilir ama bunu dibine kadar hissedeceksin heleki o işlemciyle en az %15 gibi bir darboğaz gözüküyor videolarda egonu kenara bırak ve bizi dinle dostum ve bidahada kimseye bilmediğin şeyler hakkında yorum yapma çok tilt bir insansın her şeyi bildiğini sanıp boş konuşuyorsun iyi sosyaller.

Bu arada benim bilgisayar donanımım seninkini ikiye üçe katlayacak bir donanım burada sadece yanlış bir karar almaman için sorduğun sorunun cevabını verip bilgi donanımımızla sana yardımcı olmak istiyoruz işine gelmeyecekse bu konu açmaman daha sağlıklı merak edersende benim donanımım.
R7 5800x3D Arctic Freezer 280mm.
RTX 3060 Ti.
2x16 3600MHz CL16 RAM.

Önce bilgisizliğine veriyorum ve sana söylüyorum yüksek FPS alacaksın ama oyunu 30 FPS gibi hissedeceksin CS2 artık ekran kartı oyunu olmuş olabilir ama bunu dibine kadar hissedeceksin heleki o işlemciyle en az %15 gibi bir darboğaz gözüküyor videolarda egonu kenara bırak ve bizi dinle dostum ve bidahada kimseye bilmediğin şeyler hakkında yorum yapma çok tilt bir insansın her şeyi bildiğini sanıp boş konuşuyorsun iyi sosyaller.

Hocam bende 5500 ile RX6700 ikilisi vardı en kötü %10 darboğaz yiyordum arkadaşa anlatmaya çalışıyoruz ama.

Geri
Yukarı