RTX 3070 Ti ile Ryzen 5500 darboğaz yapar mı?

Bilgisayar almayacağım ekran kartı alacağım hikayeli oyunlarımıda PS5 imden oynuyorum FPS oyunlarını bilgisayardan sence saçma mı?

Tamamen saçma ekran kartına verdiğin paraya değmeyecek çünkü ekran kartını işlemcin besleyemediği için kendi kapasitesini kullanamayacak gidip daha düşük ekran kartı al ya da idare ederim ileride işlemciyide yükselteceğim diyorsan öyle al.

Tamamen saçma ekran kartına verdiğin paraya değmeyecek çünkü ekran kartını işlemcin besleyemediği için kendi kapasitesini kullanamayacak gidip daha düşük ekran kartı al ya da idare ederim ileride işlemciyide yükselteceğim diyorsan öyle al.

Kanka 50 FPS için işlemcimi alayım? Teslere baktım darboğazda 45 50 FPS kaybediyor.

Soruyu okumadan önce arkadaşlar normalde diğer forumlara baktım çeker diyorlar ama FPS oyunları oynuyorum ve CS2 artık sadece işlemciden değil ekran kartından da yiyor, yani yüze 50 50 oldu. Test ettim hem ekran kartı hem işlemciye yük bindiriyor. Arkadaşlar 3070 Ti Ryzen 5 5500 sıkıntı çeker miyim?

Hiçbir şey olmaz kulak asmayın söylelenlere yapıştırın gitsin.

5500 almayın, 5600 ve 3070 çok daha iyi bir ikili CS2 için. R5 5500, 3060 Ti ile bile darboğaz yapan bir işlemci, sadece CS2 amaçlı alıyorsanız daha da yükseltebilirsiniz işlemciyi fakat PCI-e 4.0 bile desteklemeyen, çok fazla darboğaz yapacak bir işlemci alınmaz.

Hocam sadece fikir olarak veriyorum eğer 1280e960 ise monitörünüz NVIDIA'nın özelliği olan DSR ile 2K ya alabilirsiniz. He derseniz ki benim monitörüm 1080p ben sadece CS'yi bu çözünürlükte oynuyorum. CS'yi sorunsuz açar zaten CS daha çok işlemci odaklı oyun. Başka oyun oynarken de açarsınız DSR'yi 2K'ya hatta zorlayıp 4K'ya çekersiniz mis gibi oyun oynarsınız. Ama tavsiyem en yakın zamanda 5600'e geçmeniz.

Evet herkes darboğaz yapar alınmaz kafasında CS:GO eskiden işlemci kafasındaydı ve bu sistemde tam performans veremediğinden 50 FPS gidiyordu ama artık CS2 sadece işlemci değil büyük bir oranda ekran kartı işlemci oyunu oldu ve ben yüksek ayar oynayıp ekran kartına daahada yük bindireceğim bence en fazla 20 10 FPS farkı olur darboğaz olmasa. Ayrıca grapchis ayarlarından CS'yi seçip oradan ekran kartına daha yüklü çalış seçeneği anlamına gelen seçeneği seçersem bence darboğaz gibi bir sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum. Ayrıca izlediğim CS:GO videosunda 500 600 ortalama Max 800 FPS alıyor CS2 de en az 300 FPS alıyor bana her türlü yetiyor FPS oyunu oynadığım için bana yeter rahatlıkla.

Kardeşim sana darboğaz olduğunu, overkill olacağını, ekran kartının büyük bir kısmını o oyunda kullanamayacağını, işlemcinin de berbat olduğunu söylüyoruz, dogmatik fikirlere sahipsen direkt konu açma, al sistemi 500FPS alabilecek iken 300 al ekran kartı da en ağır yükte %60 kullanımı görsün.

Geri
Yukarı