RTX 3070 Ti ile Ryzen 5500 darboğaz yapar mı?

Daha fazla  
Soruyu okumadan önce arkadaşlar normalde diğer forumlara baktım çeker diyorlar ama FPS oyunları oynuyorum ve CS2 artık sadece işlemciden değil ekran kartından da yiyor, yani yüze 50 50 oldu. Test ettim hem ekran kartı hem işlemciye yük bindiriyor. Arkadaşlar 3070 Ti Ryzen 5 5500 sıkıntı çeker miyim?

Darboğaz olmayan durumda ekran kartını tam yükte kullanıp işlemcini az kullanıyorsun, darboğaz olan durumda ekran kartını az, işlemcini tam yük (%100 olmasa bile verebildiği en iyi sonucu verecek) kullanıyorsun. Bir şeye darboğaz demek sadece söz kalıbı gibi, umursamana değmez.

Stabil çalışması için çözünürlüğü 2K yapmalısın. ( zaten YouTube'da da videolara bakarsan, o işlemci ve ekran kartı ile sonuçları görebilirsin )

Darboğaz olmayan durumda ekran kartını tam yükte kullanıp işlemcini az kullanıyorsun, darboğaz olan durumda ekran kartını az, işlemcini tam yük (%100 olmasa bile verebildiği en iyi sonucu verecek) kullanıyorsun. Bir şeye darboğaz demek sadece söz kalıbı gibi, umursamana değmez.

Evet herkes darboğaz yapar alınmaz kafasında CS:GO eskiden işlemci kafasındaydı ve bu sistemde tam performans veremediğinden 50 FPS gidiyordu ama artık CS2 sadece işlemci değil büyük bir oranda ekran kartı işlemci oyunu oldu ve ben yüksek ayar oynayıp ekran kartına daahada yük bindireceğim bence en fazla 20 10 FPS farkı olur darboğaz olmasa. Ayrıca grapchis ayarlarından CS'yi seçip oradan ekran kartına daha yüklü çalış seçeneği anlamına gelen seçeneği seçersem bence darboğaz gibi bir sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum. Ayrıca izlediğim CS:GO videosunda 500 600 ortalama Max 800 FPS alıyor CS2 de en az 300 FPS alıyor bana her türlü yetiyor FPS oyunu oynadığım için bana yeter rahatlıkla.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı