RTX 3070 Ti laptop ile Thunderbolt 4 üzerinden görüntü alınabilir mi?

Merhaba arkadaşlar monitöre bugün ulaştım ve kablo halen gelmedi bende HDMI ile denemek istedim normalde HDMI 2.0 Full HD çözünürlükte 240 Hz verebilmesi lazım ama o performansıda alamıyorum neden acaba? @Artoria Pendragon @Astiva

Dosya Ekleri

• 1710429963851.png
    1710429963851.png
    152,5 KB · Görüntüleme: 13
  • Ekran görüntüsü 2024-03-14 182705.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-14 182705.png
    47,9 KB · Görüntüleme: 14
Etkin sinyal modu kısmında 2K gözüküyor panel, ondan alamıyorsunuzdur muhtemelen.

Onu bende düşündüm ama nasıl düzeltebilirim 2K da 144 Hz alabiliyorum HD de 240 alamıyorum. Hz testi vs. yapacağım monitör içinde bir sorun falan var mı diye o yüzden HD de 240 yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar tekrardan kablo geldi ve montajı yaptım dediğim gibi oldu görüntüyü Intel'den alıyor detaylı ekran görüntüsünü ilettim ne yapabilirim bu durumda cidden şimdi yardıma ihtiyacım var. @Saint Lucia @Artoria Pendragon @Astiva

Onu bende düşündüm ama nasıl düzeltebilirim 2K da 144 Hz alabiliyorum HD de 240 alamıyorum. Hz testi vs. yapacağım monitör içinde bir sorun falan var mı diye o yüzden HD de 240 yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar tekrardan kablo geldi ve montajı yaptım dediğim gibi oldu görüntüyü Intel'den alıyor detaylı ekran görüntüsünü ilettim ne yapabilirim bu durumda cidden şimdi yardıma ihtiyacım var. @Saint Lucia @Artoria Pendragon @Astiva

Yalnızca ayrık GPU'yu açarsam eğer ekrandan görüntü alamıyorum zaten aktif etmek istediğimde böyle uyarı mevcut BIOS eski sürümüne vs. dönüp bir de öyle demeli miyim? Yoksa kablo iade mi edeyim

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-15 151849.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-15 151849.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 11
  • 1710505522895.png
    1710505522895.png
    68,7 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
NitroSense yazmış kullanılamaz diye, MUX açıkken sadece HDMI kalıyor geriye o zaman. Ya dahili GPU üstüne bağlı kalacak veya MUX açıp HDMI ile alabildiğiniz değeri almaya çalışacaksınız. Farklı bir yol göremedim şu an için.

Benim AN16'da da saçma bir biçimde DP alt modelu Type-C'lerden USB4 üzerinde olan dahili ekran kartına, USB 3.2'de üzerinde olan harici ekran kartına bağlı. Sizde benzer bir saçmalık yapmışlar anladığım kadarıyla. HP Victus'larda da olabiliyor sizinkine benzer durum.

HDMI 2.1 - DP 1.4 aktif dönüştürücü ile belki kullanabilirsiniz. O kablolar da Türkiye'de satılmıyor. Amazon US'de satılanların yorumlarında cihazıyla (bilgisayar, PS5) uyumlu olan da uyumsuz olan da vardı.

Yalnızca ayrık GPU'yu açarsam eğer ekrandan görüntü alamıyorum zaten aktif etmek istediğimde böyle uyarı mevcut BIOS eski sürümüne vs. dönüp bir de öyle demeli miyim? Yoksa kablo iade mi edeyim

Tahmin ettiğimiz bir konu. Üretici firma bu özelliği sunmamış. Değişiklik gösterebilir diyerek konunun üstünü örtmüş. 260Hz alabiliyorsunuz. Aslında port görevini yapıyor. Sadece oyunlarda GPU'nun sunacağı verimi alamayacağınız için durum saçma bir yere gidiyor.
HDMI to DP dönüştürücüleri sıkıntılı mesele. Çoğu HDMI'den değil DP'den HDMI'e çeviri yapıyor. Ana kaynağın DP olmasını istiyor kablo. O yüzden o kablo bu kablo ile uğraşmak zor.
Ya bu şekilde kullanmaya devam edin ya da HDMI 2.0 kullanın.

Benim AN16'da da saçma bir biçimde DP alt modelu Type-C'lerden USB4 üzerinde olan dahili ekran kartına, USB 3.2'de üzerinde olan harici ekran kartına bağlı. Sizde benzer bir saçmalık yapmışlar anladığım kadarıyla. HP Victus'larda da olabiliyor sizinkine benzer durum.

HDMI 2.1 - DP 1.4 aktif dönüştürücü ile belki kullanabilirsiniz. O kablolar da Türkiye'de satılmıyor. Amazon Us'de satılanların yorumlarında cihazıyla (bilgisayar, PS5) uyumlu olan da uyumsuz olan da vardı.

Öyle kablo çok aradım ama imkansız birçoğu DP'nin PC'ye bağlanması gerekiyor.

NitroSense yazmış kullanılamaz diye, MUX açıkken sadece HDMI kalıyor geriye o zaman. Ya dahili GPU üstüne bağlı kalacak veya MUX açıp HDMI ile alabildiğiniz değeri almaya çalışacaksınız. Farklı bir yol göremedim şu an için.

Dahili GPU üstüne bağlı olunca RTX DLSS gibi özellikleri destekleyen oyunlarda bu özellikleride kullanamam değil mi? Bir de ne kadar performans kaybı yaşarım ortalama.

Tahmin ettiğimiz bir konu. Üretici firma bu özelliği sunmamış. Değişiklik gösterebilir diyerek konunun üstünü örtmüş. 260Hz alabiliyorsunuz. Aslında port görevini yapıyor. Sadece oyunlarda GPU'nun sunacağı verimi alamayacağınız için durum saçma bir yere gidiyor.
HDMI to DP dönüştürücüleri sıkıntılı mesele. Çoğu HDMI'den değil DP'den HDMI'e çeviri yapıyor. Ana kaynağın DP olmasını istiyor kablo. O yüzden o kablo bu kablo ile uğraşmak zor.
Ya bu şekilde kullanmaya devam edin ya da HDMI 2.0 kullanın.

Aşırı saçma yere gidiyor dediğiniz gibi çok değişik bir olay nereye baksak olmuyor. HDMI ile kullanmayı düşünsem 1080p de nasıl 240 Hz görüntüyü alacağım.

Aşırı saçma yere gidiyor dediğiniz gibi çok değişik bir olay nereye baksak olmuyor. HDMI ile kullanmayı düşünsem 1080p de nasıl 240 Hz görüntüyü alacağım.

2K monitörün giriş sinyalini 1080P'ye çeviremediğin için 240Hz alamadın. Aslında mevzu bu. Bu yüzden ilk bu monitörü seçtiğinde gereksiz bulmuştum hatırlarsın.
Düz bir 1080p monitörde bu sorunu yaşacağını sanmıyorum. Çünkü HDMI 2.0 ile 240Hz alınıyor.

Öyle kablo çok aradım ama imkansız birçoğu DP'nin PC'ye bağlanması gerekiyor.

Dahili GPU üstüne bağlı olunca RTX DLSS gibi özellikleri destekleyen oyunlarda bu özellikleride kullanamam değil mi? Bir de ne kadar performans kaybı yaşarım ortalama.

Harici kart devreye giriyorsa kullanabilirsiniz, sadece MUX etkisini göremezsiniz MUX'tan aldığınız performansı kaybedersiniz.

Geri
Yukarı