RTX 3070 Ti laptop ile Thunderbolt 4 üzerinden görüntü alınabilir mi?

MUX kapalıyken 3070 Ti çalışıyor yine kullanım oluyor görev yöneticisinden vs. falan bakıyorum.

Sana zahmet NVIDIA Denetim Masası'na girip G-Sync açabiliyor musun bakar mısın?
Öncesinde tabii monitör OSD menüsünden Adaptive Sync'ı açın.

2K monitörün giriş sinyalini 1080P'ye çeviremediğin için 240Hz alamadın. Aslında mevzu bu. Bu yüzden ilk bu monitörü seçtiğinde gereksiz bulmuştum hatırlarsın.
Düz bir 1080p monitörde bu sorunu yaşacağını sanmıyorum. Çünkü HDMI 2.0 ile 240Hz alınıyor.

Evet hatırlıyorum. Benim amacım şuydu aslında FPS oyunlarında yüksek Hz olsun. Hikayeli oyunlarda 2K oynayayım kaç Hz alırsam yani 2K da 240 Hz oynsma gibi niyetim yoktu 144 120 alsam da yeterliydi.

Sana zahmet NVIDIA Denetim Masası'na girip G-Sync açabiliyor musun bakar mısın?
Öncesinde tabii monitör OSD menüsünden Adaptive Sync'ı açın.
Onu atacağım şuan mux kapalı hdmi takılı ve dp takılı böyle bir şey yaparak harici gpu kullanmaz mı acaba hdmi çıkışı harici gpudan aldığı için

Dosya Ekleri

• IMG_5402.jpeg
    IMG_5402.jpeg
    160,6 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_5403.jpeg
    IMG_5403.jpeg
    145,1 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Onu atacağım şu an MUX kapalı HDMI takılı ve DP takılı böyle bir şey yaparak harici GPU kullanmaz mı acaba HDMI çıkışı harici GPU'dan aldığı için

Hem HDMI hem DP nasıl taktınız? Tam anlayamadım ama HDMI çıkışından 2K/240Hz aldıysanız harici GPU çalışmış oluyor zaten.

Hem HDMI hem DP nasıl taktınız? Tam anlayamadım ama HDMI çıkışından 2K/240Hz aldıysanız harici GPU çalışmış oluyor zaten.

Usbc DP taktım HDMI çıkışından HDMI bağladım. Şimdi DP takılıyken sadece sizin dediğinizi yapacağım.

3 ekran gözüküyordu Windows'ta ayrı şekilde onları birleştirdim. USB C to DP 2. ekran gözüküyordu 2K 240 3. ekran HDMI 2K 144 gözüküyordu birleştirince bu şekilde oldu.

Buyurun istediğiniz fotoğraf bu MUX kapalı usbc bağlantısında ortlama 20 FPS kayıp oldu. Acaba şimdi HDMI ile mi devam etmeliyim DP ile mi 10 bit vs kullanamıyorum DP ile çünkü NVIDIA ayarları gözükmüyor. Bir de şunu soracağım acaba eski BIOS ayarlarında vs olur mu? Denesem.

Arkadaşlar size son sorum olacak ve daha başınızı ağrıtmayacağım. Hem HDMI kablosu hem de USB-C-DP kablosu ile 1920x1080 çözünürlük 144 Hz'de GTA 5 üzerinden MUX açık ve MUX kapalı GTA 5 testi yaptım. Bu oyun yüklüydü ve FPS değerleri average 3-5 FPS fark etti ama %1 FPS'te 10-15 FPS kayıp vardı. Bu büyük bir sorun mu bence değil. Sormak istediğim şu USB-C DP kablosu ile bağlantı yapınca harici ekran kartı devre dışı kaldığı için performans dışında ne tarz sorunlar yaşayabilirim. Örnek: G-Sync kullanmama, RTX, DLSS veya başka ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim. GTA da baktım performans değerlerine ama Cyberpunk, RDR2 gibi oyunlarda bu daha farklı olur mu? Teşekkürler. @Saint Lucia @Astiva @Artoria Pendragon

Dosya Ekleri

• IMG_5406.jpeg
    IMG_5406.jpeg
    158 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_5404.jpeg
    IMG_5404.jpeg
    168 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
RTX ve DLSS kullanamama gibi bir durum olmaz. Aşırı performans farkı da yok. AAA oyunlar oynuyorsanız çok farklı olmaz diğer oyunlar içinde. CPU temelli oyunlarda biraz fark görünür o kadar. G-Sync için NVIDIA GPU üstüne bağlı olması lazım, yoksa çalışmaz.

RTX ve DLSS kullanamama gibi bir durum olmaz. Aşırı performans farkı da yok. AAA oyunlar oynuyorsanız çok farklı olmaz diğer oyunlar içinde. CPU temelli oyunlarda biraz fark görünür o kadar. G-Sync için NVIDIA GPU üstüne bağlı olması lazım, yoksa çalışmaz.

Ugreen Type-C to DP kablosunu iade ettim. HDMI 2.0 ile bağlantı yaptım. CRU ile 1080 de 260 Hz ayarladım CS Valorant gibi oyunlarda 1080'de 260 Hz oynuyorum masaüstünde ise 2K 144 Hz takılıyorum. En iyi çözüm bu oldu. Şöyle sorun var CRU ile ayar yaptığım için G-Sync kullanamıyorum bunun çözümünü biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim.
@Astiva @Saint Lucia @Artoria Pendragon

Ugreen Type-C to DP kablosunu iade ettim. HDMI 2.0 ile bağlantı yaptım. CRU ile 1080 de 260 Hz ayarladım CS Valorant gibi oyunlarda 1080'de 260 Hz oynuyorum masaüstünde ise 2K 144 Hz takılıyorum. En iyi çözüm bu oldu. Şöyle sorun var CRU ile ayar yaptığım için G-Sync kullanamıyorum bunun çözümünü biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim.

CRU yönteminin işe yaramasına sevindim. Etkin sinyali değiştirmede çözüm olmuş.
G-Sync açamama sebenin CRU değil. G-Sync için DP zorunludur. HDMI ile açamazsınız.
Monitörün Sync yazılımını aktif edin o şekilde kullanın. Fakat Sync gerekiyorsa kullanın.

CRU yönteminin işe yaramasına sevindim. Etkin sinyali değiştirmede çözüm olmuş.
G-Sync açamama sebenin CRU değil. G-Sync için DP zorunludur. HDMI ile açamazsınız.
Monitörün Sync yazılımını aktif edin o şekilde kullanın. Fakat Sync gerekiyorsa kullanın.

Monitör üzerinden vrr açıyorum G-Sync aktif oluyor. CRU ile özel çözünürlük yaptım 240 Hz gözüküyordu ama UFO testinde vs. Hz değerlerini alamıyordum. Vrr kapattım G-Sync de kapandı 240 Hz almaya başladım.

Monitör üzerinden vrr açıyorum G-Sync aktif oluyor. CRU ile özel çözünürlük yaptım 240 Hz gözüküyordu ama UFO testinde vs. Hz değerlerini alamıyordum. Vrr kapattım G-Sync de kapandı 240 Hz almaya başladım.

VRR desteği olması güzelmiş. Bu konsol içinde Sync açmaya yarayan bir özellik aynı zamanda.
Şu an için görüntü kalitesi, akıcılıktan ve laptop FPS performansından memnunsanız o zaman konu kapanmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı