RTX 3070 Ti Mobil, Masaüstü Sürümden %15 Daha Yavaş

Şu ismi 3060ti olmalıydı, yok efendim %15 neymiş diyenler sanırım laptoplarla yeni tanıştı. 10. nesile kadar minimum %50 fark oluyordu M takısı ile. Laptopun en iyisi ile masaüstünün ortası kapışıyordu ha VRAM ve bit gibi şeylerle gözü boyamayı da esirgemiyorlardı.
Dostum neyin var senin. Açıkladık bunu insanlar %15 farkı eleştirmiyor ki. Bunu 3070 Tİ adı altında yapmaları sorun. Bilmeyen adam nerden bilsin M takısı ne. 3070 ti yazmak yerine, 3060 ti yazmaları gerekiyordu, çünkü performans olarak ona denk. Diğer türlü ticarette sahtekarlığa giriyor. İyi ben sana doğan L satarken bu doğan SLX kalitesinde diyeyim, doğan SLX fiyatına kakalıyayım sana, L veya SLX ifadeleriyle aklını bulandırayım dolandırayım. Bu adamlığa sığar mı !!!
Ticarette net olcan. 3060 ti performansı veriyorsa çıkcan dicen ki bu 3060 ti, dalkavukluk yapmaya gerek yok.

Son düzenleme:
Dostum neyin var senin. Açıkladık bunu insanlar %15 farkı eleştirmiyor ki. Bunu 3070 Tİ adı altında yapmaları sorun. Bilmeyen adam nerden bilsin M takısı ne. 3070 ti yazmak yerine, 3060 ti yazmaları gerekiyordu, çünkü performans olarak ona denk. Diğer türlü ticarette sahtekarlığa giriyor. İyi ben sana doğan L satarken bu doğan SLX kalitesinde diyeyim, doğan SLX fiyatına kakalıyayım sana, L veya SLX ifaleriyle aklını bulandırayım dolandırayım. Bu adamlığa sığar mı !!!
Ticarette net olcan. 3060 ti performansı veriyorsa çıkcan dicen ki bu 3060 ti, dalkavukluk yapmaya gerek yok.
Laptoplar geldiğinden beri sistem böyle, ek olarak 3060ti ile aynı performansı verse bile üretim maliyeti onun çok daha üstünde.

Dostum neyin var senin. Açıkladık bunu insanlar %15 farkı eleştirmiyor ki. Bunu 3070 Tİ adı altında yapmaları sorun. Bilmeyen adam nerden bilsin M takısı ne. 3070 ti yazmak yerine, 3060 ti yazmaları gerekiyordu, çünkü performans olarak ona denk. Diğer türlü ticarette sahtekarlığa giriyor. İyi ben sana doğan L satarken bu doğan SLX kalitesinde diyeyim, doğan SLX fiyatına kakalıyayım sana, L veya SLX ifaleriyle aklını bulandırayım dolandırayım. Bu adamlığa sığar mı !!!

5888 CUDA çekirdeğine sahip kartı nasıl 3060 Ti diye satacaksın? Aradaki performans farkının teknik özelliklerden değil, TDP değeriyle alakalı olduğunu söylüyoruz. Yahu laptopta ekran kartı için nasıl 280W'a çıkabilir söyler misin? Çıkamadığın için "mobil" sürüm oluyor zaten.

Dostum neyin var senin. Açıkladık bunu insanlar %15 farkı eleştirmiyor ki. Bunu 3070 Tİ adı altında yapmaları sorun. Bilmeyen adam nerden bilsin M takısı ne. 3070 ti yazmak yerine, 3060 ti yazmaları gerekiyordu, çünkü performans olarak ona denk. Diğer türlü ticarette sahtekarlığa giriyor. İyi ben sana doğan L satarken bu doğan SLX kalitesinde diyeyim, doğan SLX fiyatına kakalıyayım sana, L veya SLX ifadeleriyle aklını bulandırayım dolandırayım. Bu adamlığa sığar mı !!!
Zamanında Masaüstü GTX 745'i kadar olan kartlara GTX950M/960M adını veriyorlardı. Pratikte masaüstü 950/960'ın yanından geçemeyecek, CUDA çekirdekleri uzaktan yakından benzer olmayan kartlar yıllarca böyle satıldı. %50-%60 fark oluyordu. Şimdi adamlar aradaki farkı hem %15'e çekiyor, hem de adlandırmasını özellikle Laptop Mobile GPU olarak yapıyor, üstüne CUDA çekirdeği farkı yok oluyor ve siz de gelip dalavukluk diyorsunuz. Birini minimum +12'den 750W veren kocaman bir PSU besliyor, ötekini elinizden küçük 19V'dan zar zor ısına patlaya 180-220W veren bir adaptör besliyor. Be el insaf kardeşim.

Yeni konular

Geri
Yukarı