RTX 3070 Ti Sistem Toplama | QP ROG Titan

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
RTX-3070-Ti-Sistem.jpg

RTX 3070 Ti ekran kartlı yeni QP ROG Titan sistemi topluyoruz. Ekran kartları nihayet bir nebze olsun ucuzlamaya başladı. Biz de fırsattan istifade yeni bir sistem toplayalım dedik. Bugün toplayacağımız sistemin ana bileşeni geçtiğimiz ay incelemesini yaptığımız RTX 3070 Ti ekran kartı. 1440p ve nispeten 4K oyunculuk için hazır olan kartın bu sistemde ROG Strix […]

Devamı: RTX 3070 Ti Sistem Toplama | QP ROG Titan
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

ASUS kusacağım galiba.
ASUS sende de para bitmiyor veriyorsun parayı toplayın diye. :D
kısaca berbat sistem.

Bu tek fanlı sıvı soğutmayı alana kadar Arctic Liquid Freezer II 240mm alır buz gibi ve sessiz sakin yoluna bakarsın. Hortumları çok gereksiz uzun bir kere, bunu ya arkaya ya da üste takarsın, öne takılacak kadar uzun hortum yapmaya ne gerek var? Testlere göre de gayet gürültülü bir soğutucu, tek fanlı olunca normal tabii. Sponsorluklara lafım yok ama daha çok parayla daha vasat performansı önermeye, teşvik etmeye gerek yok. Gamers Nexus gibi kanallar da yeri gelir Corsair'den, EVGA'dan, Thermaltake'ten reklam alır ama ürünlerini de gerektiğinde çatır çatır eleştirir. 1000 TL'lik 120mm sıvı soğutma takılan sistemde güç kaynağı ASUS TUF model, SSD ise XPG Spectrix. Bileşen dengesi gerçekten kötü bir sistem olmuş, beğenmedim.

Hocam 5800X ile yapsaydınız testi daha iyi olabilirdi ama bu şekilde de efsane olmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem hiç güzel olmamış. Tek fanlı sıvı soğutmayı alana kadar Arctic 240 veya PF240 alabilirdiniz. 120 mm sıvı soğutma hem gürültülü olur hem de işlemciyi soğutamaz. Ayrıca güç kaynağı TUF serisinden, ekran kartı 3070 TI iken SSD XPG Spectrix. XPG Spectrix alacağınıza Samsung 980 PRO alabilirdiniz. Güç kaynağı yerine de Thermaltake GF1 alabilirdiniz. Kısacası sistem çok kötü. Bu fiyata çok daha iyisini toplayabilirdiniz.

ASUS kusacağım galiba.
ASUS sende de para bitmiyor veriyorsun parayı toplayın diye. :D
kısaca berbat sistem.
Ben de kusacağım galiba. Bununla ilgili bir bilmece:
Bir aile 3 ay boyunca patates yemiş. Sonra bir gün kapı çalmış kim gelmiş?
˙̧sı̣ɯןǝƃ ɐuıꓨ

Sistem hiç güzel olmamış. Tek fanlı sıvı soğutmayı alana kadar Arctic 240 veya PF240 alabilirdiniz. 120 mm sıvı soğutma hem gürültülü olur hem de işlemciyi soğutamaz. Ayrıca güç kaynağı TUF serisinden, ekran kartı 3070 Ti iken SSD XPG Spectrix. XPG Spectrix alacağınıza Samsung 980 Pro alabilirdiniz. Güç kaynağı yerine de Thermaltake GF1 alabilirdiniz. Kısacası sistem çok kötü. Bu fiyata çok daha iyisini toplayabilirdiniz.

Ben de kusacağım galiba. Bununla ilgili bir bilmece:
Bir aile 3 ay boyunca patates yemiş. Sonra bir gün kapı çalmış kim gelmiş?
˙̧sı̣ɯןǝƃ ɐuıꓨ

ASUS sponsor olduğu için öyle topluyorlar maalesef milleti beyinsiz yerine koyuyorlar ama ASUS'un ve diğer kullandıkları markaların para verdiğini biliyoruz beyinsiz değiliz.
Bu tek fanlı sıvı soğutmayı alana kadar Arctic Liquid Freezer II 240mm alır buz gibi ve sessiz sakin yoluna bakarsın. Hortumları çok gereksiz uzun bir kere, bunu ya arkaya ya da üste takarsın, öne takılacak kadar uzun hortum yapmaya ne gerek var? Testlere göre de gayet gürültülü bir soğutucu, tek fanlı olunca normal tabii. Sponsorluklara lafım yok ama daha çok parayla daha vasat performansı önermeye, teşvik etmeye gerek yok. Gamers nexus gibi kanallar da yeri gelir Corsair'den, EVGA'dan, Thermaltake'ten reklam alır ama ürünlerini de gerektiğinde çatır çatır eleştirir. 1000 TL'lik 120mm sıvı soğutma takılan sistemde güç kaynağı ASUS TUF model, SSD ise XPG Spectrix. Bileşen dengesi gerçekten kötü bir sistem olmuş, beğenmedim.

Markalar para verdiği için maalesef işleri güçleri para. O sıvı soğutmanın eski versiyonunu kullanmaktayım bir sorunum yok ama dediğiniz gibi o sisteme o sıvı soğutma olmamış gereksiz gibi. Kısaca sonuna kadar haklısınız.

Geri
Yukarı