RTX 3070 Ti sistemde FPS için performans ayarları nasıl olmalı?

codWarzone

Hectopat
Herkese merhaba,
Öncelikle kısaca sistemimden bahsedeyim.
RTX 3070 Ti GPU, R9 5900X CPU, 2x16 GB 3600MHz RAM ve 280Hz 1ms 1080p monitör.
Monitörün Hz değerini hissetmek için daha fazla FPS'e ihtiyaç duyuyorum. Herhangi bir önerisi olan var mı?
Steam PUBG başlatma seçenekleri, NVIDIA ayarları (PUBG için özel), pubgexe sağ tıkla gelişmiş>uyumluluk>yüksesk DPI ölçeklendirme ayarını geçersiz kıl gibi ayarlar nasıl olmalı? Farklı bir ayar yapan var mı? Şimdiden teşekkürler.

Evet sistem iyi Allah olmayanlara ve tüm arzu edenlere daha iyilerini versin. Fakat 280Hz hissini almak için 280FPS almak gerekiyor :) monitör 144Hz olsa sorun yok zaten :)
Hocam bu sisteme göre yapacağınız FPS ayarlarının pek etki edeceğini sanmam.Fakat yine de yapmak istiyorsanız.

-Bilgisayarı yüksek performans moduna alın.
-Arka Plan Uygulamalarını kapatın.
-Nvidia denetim masasından en iyi performans modunu seçin.
-Çoğu oyunu orta grafik ayarlarından oynayın.

Bu Kadar! İyi oyunlar :)

Evet sistem iyi Allah olmayanlara ve tüm arzu edenlere daha iyilerini versin. Fakat 280Hz hissini almak için 280FPS almak gerekiyor :) monitör 144Hz olsa sorun yok zaten :)
Bende 2k 144Hz var. Ayarsız oynuyorum. 3070ti sorunsuz 2k rahat çalışıyor. 4k içinde 60 fps olarak sorun şu anlık pek görmedim. 280Hz hissini almak diye tabiri ilk defa duydum. Öyle bir his olmayacak bana göre.

Bende 2K 144Hz var. Ayarsız oynuyorum. 3070 Ti sorunsuz 2K rahat çalışıyor. 4K içinde 60 FPS olarak sorun şu anlık pek görmedim. 280Hz hissini almak diye tabiri ilk defa duydum. Öyle bir his olmayacak bana göre.

Valorant ve CS:GO'da oluyor hocam hem de çok güzel oluyor :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Recep Baltaş hocama da sorabilirsin :D
Hocam bu sisteme göre yapacağınız FPS ayarlarının pek etki edeceğini sanmam. Fakat yine de yapmak istiyorsanız.

-bilgisayarı yüksek performans moduna alın.
-Arka plan uygulamalarını kapatın.
-NVIDIA Denetim Masası'ndan en iyi performans modunu seçin.
-Çoğu oyunu orta grafik ayarlarından oynayın.

Bu kadar! İyi oyunlar :)

bilgisayarı yüksek performans moduna alın? Nasıl yapacağız bunu anlayamadım. Güç seçeneklerinden mi bahsediyorunuz?

Son düzenleme:
Valorant ve CS:GO'da oluyor hocam hem de çok güzel oluyor :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Recep Baltaş hocama da sorabilirsin :D

bilgisayarı yüksek performans moduna alın? Nasıl yapacağız bunu anlayamadım. Güç seçeneklerinden mi bahsediyorunuz?
Evet.

Geri
Yukarı