RTX 3070 Ti vs RX 6700 XT

hayallerim var

Hectopat
Sinerji'den Sapphire Nitro RX 6700 XT siparis verdim. Şu an kargoda ama az once RTX 3070 Ti Ventus 3X gordum. Ayni fiyata hatta 50 TL falan ucuz. Internette baktim kimse Ventus modelini incelememis. Ben bu kartlari kullanmayacağım bu arada. Seneye satacağım ders için kullanacağım film falan oyle. Ugrassam mi iade haftaya kadar surer o zamana kadar 3070 Ti'in fiyatı ayni kalir mi bilemem. Ayrica goren varsa Ventus'un incelemesini paylasabilir mi?

Sinerji'den Sapphire Nitro RX 6700 XT siparis verdim. Şu an kargoda ama az once RTX 3070 Ti Ventus 3X gordum. Ayni fiyata hatta 50 TL falan ucuz. Internette baktim kimse Ventus modelini incelememis. Ben bu kartlari kullanmayacağım bu arada. Seneye satacağım ders için kullanacağım film falan oyle. Ugrassam mi iade haftaya kadar surer o zamana kadar 3070 Ti'in fiyatı ayni kalir mi bilemem. Ayrica goren varsa Ventus'un incelemesini paylasabilir mi?
bütçeniz nedir tam olarak hocam 3080 14,000tl civarına genelde gaming gecesine indirime düşüyor

Yok bekleyemem ben sadece elimdeki firsati degerlendirmeyi dusunuyorum.
Bütçeniz nedir tam olarak hocam 3080 14, 000TL civarına genelde Gaming gecesine indirime düşüyor.

Yok onlara gerek yok ben yazdigim gibi ayni fiyata ikisini buldum ama ventusa guvenemedim. Acaba guvenip de kargodaki RX 6700 XT'yi iade edip Ventus'u mu alsam diye soruyorum.

Ventus serisi ısınıyor ama onlar 2 fanlı modelleri, incelemedim ama 3 fanlı modellerin soğutması daha iyi olabilir.

3070Ti'yın standart modeli, 6700XT'ninkine göre ortalama 16 FPS daha performanslı. Ayrıca 3 fanlı modellerin GPU'su özeldir, daha yüksek frekansta çalışır diğer modellerine göre.

2K çözünürlükteki bazı oyunlarda aldığı ortalama FPS değerleri.

1.jpg

Ventus serisi ısınıyor ama onlar 2 fanlı modelleri, incelemedim ama 3 fanlı modellerin soğutması daha iyi olabilir.

3070 Ti'yın standart modeli, 6700XT'ninkine göre 16 FPS daha performanslı. Ayrıca 3 fanlı modellerin GPU'su özeldir, daha yüksek frekansta çalışır diğer modellere göre.

2K çözünürlükteki bazı oyunlarda aldığı ortalama FPS değerleri.

Eki Görüntüle 1106338

Ben GPU'larin performanslarini biliyorum ama ventusa guvenemedim. Isiniyor diyorsunuz ben bunu seneye satacagim zaman Sapphire Nitro'yu alsaydim keske demeyeceksem iade edip Ventus'u alacağım cunku ben kullanmayacağım 12. sinifim ben derslerim var.

Yeni konular

Geri
Yukarı