RTX 3070 Ti vs. RX 6800 XT vs. RX 6800 vs. RX 6750 XT

Zaten saf güçte AMD tarafı daha güçlü. Dediğim gibi RT açıkkan 3070 Ti genelde geçiyor ama 8 GB VRAM ilerleyen zamanlarda sorun çıkartabilir. Eğer RT benim için gerekli değil diyorsanız. AMD daha mantıklı olabilir. Ayrıca şunu da belirtmek isterim DLSS etkeni görsel açıdan çok az farkla olsa da daha önde. Sonuç olarak dediğim gibi tercih meselesi. Ben RT'yi geleceğin oyun teknolojisi olarak gördüğüm için üst seviyede RTX tercih ederim.

Hocam düşüncemi aşağıda belirttim. Lütfen okuyunuz. Fanboyluk söz konusu değil.
Olay fiyat performans. Siz başka noktalara takılmışsınız.

Hepsinin fiyatı şu şekilde:

Rx 6750xt: 11425 TL

Rx 6800: 13896 TL

Rtx 3070 Ti: 14500 TL

Rx 6800xt: 15499 TL

En F/p olan hangisi, Rtx'i açacak sadece Rdr2'im var.

@Metehan Berk Asıcı RDR2'de ışın izleme yoktu yanlış hatırlamıyorsam. RX 6800 ile 6800 XT bayağı kafa karıştırıcı ikisinin de fiyatları güzel ve oldukça güçlü kartlar. Düz 6800 watt başına performansta en iyi kart, XT olanın da sağlam OC potansiyeli var.

Bütçen hangisine yetiyorsa onu al derim, ikisi de üzmez.

@Metehan Berk Asıcı RDR2'de ışın izleme yoktu yanlış hatırlamıyorsam. RX 6800 ile 6800 XT bayağı kafa karıştırıcı ikisinin de fiyatları güzel ve oldukça güçlü kartlar. Düz 6800 watt başına performansta en iyi kart, XT olanın da sağlam OC potansiyeli var.

Bütçen hangisine yetiyorsa onu al derim, ikisi de üzmez.

6800 XT alınmalı bence. Çok güzel bir kart. Bütçe varken en iyisi alınmalı bence.

Geri
Yukarı