RTX 3070 Ti vs RX 6900 XT

Haha 3090 mı güldürme beni alllah aşkına.

Sen beni güldürme :)
NVIDIA diye AMD'den daima güçlü değil...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun sonucunu testler verir.

FSR ile DLSS kıyaslamak mantıksız.

FSR 2.0 geldiğinde rekabet daha çok fiyata ve RT performansına kayacak gibi görünüyor. En son Ghostwire: Tokyo'da deneyeyim dedim yine FPS'in yarısından fazlasını kaybettik ama görüntü değişmedi. Ortalığı ıslatıyorlar her yere cam koyuyorlar ışın izlemeyi biraz fark edelim diye. Diğer oyunlarda onu da fark edemiyorsun. Alışamadım şu teknolojiye.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sen beni güldürme :)
NVIDIA diye AMD'den daima güçlü değil...
Bunun sonucunu testler verir.
Video tarihi 9 Aralık 2020. Güncel bir kaynak değil.
1650114341742.png

Bu ise 2 aylık kaynak. Üstelik buradaki 3080 12 GB :)

1650114405961.png

"3080 12 GB'nin altındaki bütün modeller yerine 6900 XT tercih edilir." diyen sizsiniz ama Türkçe dersi alması gereken ben miyim? 3080 altı modeller 3050'ye kadar gidiyor. Dediğiniz buna çıkıyor.

"3080 12 GB'nin altındaki bütün modeller yerine 6900 XT tercih edilir." diyen sizsiniz ama Türkçe dersi alması gereken ben miyim? 3080 altı modeller 3050'ye kadar gidiyor. Dediğiniz buna çıkıyor.
Arkadaşım, ne alakası var konunun 3050 ile? İkisinin parası bir mi? 3070, 3070 Ti, 3080 gibi kartlar 6900 XT ile aynı fiyatta satılan modeller. Bilinçsiz bir kullanıcı da fiyatları aynı diye hangisinin daha iyi olup olmadığını bilmiyor olabilir. Bu sebeple rahat anlaması açısından o şekilde bir cümle kurdum. Senin bu şekilde bir çıkarım yapıyor oluşun senin problemin.

Arkadaşım, ne alakası var konunun 3050 ile? İkisinin parası bir mi? 3070, 3070 Ti, 3080 gibi kartlar 6900 XT ile aynı fiyatta satılan modeller. Bilinçsiz bir kullanıcı da fiyatları aynı diye hangisinin daha iyi olup olmadığını bilmiyor olabilir. Bu sebeple rahat anlaması açısından o şekilde bir cümle kurdum. Senin bu şekilde bir çıkarım yapıyor oluşun senin problemin.
Dediklerinize katılmıyorum sorunu kendimde görmüyorum ama diyelim ki 3070'le kıyaslandı? Bu iki kartın fiyatı bir mi? Aradaki yaklaşık 4000 TL'lik farkı kim verecek? Bu mantıkla yürümüyor bu işler kusura bakmayın dedikleriniz mantıksız. Aynı fiyat segmentinde 6900XT seçilmeli oyun için. Buna katılıyorum. Arada fiyat farkı varsa orada işler değişir ama.

RTX 3070, RX 6900XT sadece akakçeden bakarak uçurum fiyatları görebilirsiniz.

6900 XT'nin ışın izleme performansı 3070 ve 3080 arasında zaten hem kas gücü hem de ışın izleme konusunda fark atabilir.
3070 DLSS ile 6900XT'den biraz daha kötü performans verecektir ışın izlemede. Ama yine de fiyat segmentleri farklı.

Düzenleme yaptım oyundan oyuna çok değişiyor genel olarak DLSS ile %10'luk bir fark var. DLSS'in açık olduğu yerlerde FSR açılmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı