RTX 3070 Ti vs RX 6900 XT

Dediklerinize katılmıyorum sorunu kendimde görmüyorum ama diyelim ki 3070'le kıyaslandı? Bu iki kartın fiyatı bir mi? Aradaki yaklaşık 4000 TL'lik farkı kim verecek? Bu mantıkla yürümüyor bu işler kusura bakmayın dedikleriniz mantıksız. Aynı fiyat segmentinde 6900XT seçilmeli oyun için. Buna katılıyorum. Arada fiyat farkı varsa orada işler değişir ama.

RTX 3070, RX 6900XT sadece Akakçe'den bakarak uçurum fiyatları görebilirsiniz.
Dediğim şeyde ve kurduğum cümlede bir problem yok. Adam 3070 Ti vs 6900 XT diye konu açmış, ben de diyorum ki 3080 12 GB altındaki bütün kartlar yerine 6900 XT alınır. Bu cümleden nasıl "3050 yerine de 6900 XT alınır o zaman :D" mantığını çıkartıyorsunuz ki? Ben orada parasal bakıştan ziyade kart gücünü kıyaslamak istemiştim ama anlamamışsınız. Sonradan parasala çevirdim yine anlamamışsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
3070 DLSS ile 6900XT'den biraz daha kötü performans verecektir ışın izlemede. Ama yine de fiyat segmentleri farklı.

Düzenleme yaptım oyundan oyuna çok değişiyor genel olarak DLSS ile %10'luk bir fark var. DLSS'in açık olduğu yerlerde FSR açılmış.
Evet oyunlar çok değişkenlik göstermekte ama performans olarak böyle genelde.

Evet oyunlar çok değişkenlik göstermekte ama performans olarak böyle genelde.
Bütçeye uyuyorsa RX 6900XT alınır. FSR'da günün sonunda sürekli gelişen bir sistem. Umarım AMD FSR ile güzel bir ivme yakalar da rekabet daha da ciddileşir. Nvidia'yı bu nesil kurtaran tek şey DLSS oldu açıkçası. Kısıtlı VRAM'e rağmen.
RTX 3070 Ti'de DLSS ve Ray Tracing özelliklerini aktif edersek ve aynı özellikleri RX 6900 XT icin de acsak 3070 Ti gecer mi?
Sorunuzun cevabı olarak 6900Xt ile 3070 Ti benzer performans verir. Bazı oyunlarda birbirlerinin tepelerine biner. FSR ile FPS artırmayı düşünmek isteyebilirsiniz ama teknoloji çok ham hiç tavsiye etmem. Özetle Ray tracing görmek istiyorsanız 3070 Ti daha mantıklı olabilir. Ama amaç sadece oyunsa 6900Xt alınıp oynanır. Kas gücü, VRAM kapasitesi ve fiyatlarının düşmeye başlaması gibi sebeplerden en uygun High-End kartlardan biri oldu.

Son düzenleme:
Bütçeye uyuyorsa RX 6900XT alınır. FSR'da günün sonunda sürekli gelişen bir sistem. Umarım AMD FSR ile güzel bir ivme yakalar da rekabet daha da ciddileşir. Nvidia'yı bu nesil kurtaran tek şey DLSS oldu açıkçası. Kısıtlı VRAM'e rağmen.

Sorunuzun cevabı olarak 6900Xt ile 3070 Ti benzer performans verir. Bazı oyunlarda birbirlerinin tepelerine biner. FSR ile FPS artırmayı düşünmek isteyebilirsiniz ama teknoloji çok ham hiç tavsiye etmem. Özetle Ray tracing görmek istiyorsanız 3070 Ti daha mantıklı olabilir. Ama amaç sadece oyunsa 6900Xt alınıp oynanır. Kas gücü, VRAM kapasitesi ve fiyatlarının düşmeye başlaması gibi sebeplerden en uygun High-End kartlardan biri oldu.
FSR teknolojisinin DLSS kadar iyi olması tahminen ne kadar sürer?

FSR teknolojisinin DLSS kadar iyi olması tahminen ne kadar sürer?
Yakalaması bence biraz zor, yazılımsal çalışan bir ölçekleme teknolojisyle 6 yıldır ilk olarak Volta serisinde kullandığı yapay zekalı Tensor çekirdeklerini kullanan bir ölçekleme teknolojisine bakıyoruz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı