Elektronik RTX 3070 Ti XC3 Ultra 13599TL

Evet, AMD bir şeyler yapana kadar şimdilik iş konusunda NVIDIA'nın alternatifi yok.

Bunun için de bir adım atma vakitleri geldi aslında. RX 7000 serisi için TPU koyacakları söyleniyor bu da aynı DLSS gibi yapay zeka destekli FSR 3.0 çıkmasına ve daha iyi RT performansına kapı açacaktır. RDNA2 ile beraber çip avantajını da ellerinde tutuyorlar, NVIDIA bir Samsung bir TSMC derken GDDR6X VRAM'ler de eklenince güç tüketiminde saçma sapan yerlere gelmeye başladı.

NVIDIA, Intel'e kıyasla daha sert bir rakip. AMD fi tarihinden beri işlemci işinde Intel ile beraber fakat ekran kartında ATI firmasının mirasını devam ettiriyorlar. NVIDIA doğuştan ekran kartı işinde.

Mevcut ortamda 3D, render gibi işlerle ilgilenmeyen birisinin NVIDIA alması maceraya giriyor. Ray Tracing performansı bir yere kadar, Path Tracing yayıldığında adını bile anmayacaklar. Şu anda RT açıp adam gibi FPS aldığın oyunlar bile sayılı. Sırf oyun için o paraların ödenmesi yazık, RX 6000 serisi f/p olarak harika işler yapıyor.

Aynen öyle. Benim sırf oyun olmamasına rağmen AMD alasım geliyor bu fiyatlarla. O yüzden sorguluyorum hani ne kadar fark olabilir diye.

Az farkla FTW3 de bulunuyor.
6-7 derece sıcaklık farkı için bu farkları vermeye değmez. Chipset aynı, GPU aynı. Şimdiki kartlar 90 derece üzerinde bile performans düşürmüyorlar. Ha alırım, bir müddet kullanırım, ikinci el satışında zorlanmayayım derseniz, alınabilir. Yoksa bu fiyat farkını vermek için bir cazibesi yok. İhtiyaç varsa aradaki farka kasa, monitör, ssd, sıvı soğutma vs alınabilir. Videolarda gördüğüme göre sıcak ortamda bile 3 ve 4K çözünürlükte ultra oyun ayarlarında İNNO 3D 73 dereceyi geçmemiş.

14 k yı zorlarsan rx 6900 xt bulunuyor nerdeyse en azından 6800 xt bile alsan 3070 ti den kat kat guclu bir kart. Rtx konusuna deyınmezsek. Saf güç olarak .

Yeni konular

Geri
Yukarı