RTX 3070 ve 3700X 1080P uyumluluğu

Merhaba, yakın zamanda RTX 3070 ve 3700X işlemcisini almayı düşünüyorum. Amacım tamamen 1080P 144Hz'de yıllar boyunca sorun yaşamadan oynamakta. Biliyorum 3070, 1080P için fazla bir kart ama yıllar geçtikçe daha iyiye gideceği kanaatindeyim. Sizce bu ikili bana 1080P 144Hz için bir sorun oluşturur mu? 2K'ya geçemem çünkü daha yeni 1080P 144Hz bir monitör elime geçti. Teşekkürler.

Tamda buna benzer konu açacaktım yorumlarda milletin zeka yarışına girdiğini görünce vazgeçtim. Bende senin gibi 3700X veya yeni çıkacak 4000 serisi 3700X karşılığına denk gelen işlemciyle 3070 almayı düşünüyorum şuanki monitörüm 1080P 144Hz Online FPS oyunları oynuyorum uzun yıllar götürsün mantığıyla senin gibi düşünüyorum. Belki ilerleyen zamanda 2K monitöre geçmeyi de düşünebilirim en azından ekran kartının karşılığını vereceğinden emin olmak fena olmaz. Darboğaz yapacağını da düşünmüyorum Max. Ayarlarla olmadı undervolt ile dengelenibilir bence.

Zaten işlemciden dolayı dar boğaz söz konusu değil şu an fakat kart eğer ciddi manada güçlü ise olabilir bir şey diyemem ona, bahsettiğimiz çözünürlük dar boğazı.

Yurt dışında çalıştığım şirkette yeterince sosyalleşiyorum teşekkür ederim bu öneriniz için, 1080P'de kullanacaksan 3xxx serisi almana gerek yok o kartlar 1080P için değil 2K üstü, 2xxx serisi yeterli, ayırca o işlemci de güçlü bir işlemci korkma.

3000 serisi kartların hapsi öyle olmaz en idali 3060 olacaktır 1080P için bence.
Hayır kullanabilirsiniz tabii ki, sadece pahalı çıkacağı için paranıza ziyan olacağı görüşündeyim, 3xxx serisi çıkıp yaygınlaştığı zaman da 2xxx serisi ucuzlayacaktır, ileride 2K monitör alacaksanız eğer alabilirsiniz.

Ayrıca bana bilmiyor deyip çözünürlük darboğazından bir haber arkadaşlar için eski geçen yılın konularından bir tanesi;

2000 serisi ucuzlama imkanı yok öyle bir karar almamışlar.

3000 serisi kartların hapsi öyle olmaz en idali 3060 olacaktır 1080P için bence.

2000 serisi ucuzlama imkanı yok öyle bir karar almamışlar.
2000 serisi üretimi zaten baya bir zaman önce durduruldu diye biliyorum. Şu an satışta olanlar elde kalanlar(ve kalacak olanlar.)

Geri
Yukarı