RTX 3070 ve R5 5600X sistem toplama

555453

Centipat
Arkadaşlar merhaba yakında bir sistem toplayacağım gibi duruyor sizin de fikrinizi almak istedim özellikle ekran kartında hangisini tercih etmeliyim sizce.
Ekran kartı: MSI Gaming X Trio RTX 3070 mi almalıyım yoksa 1000 TL daha verip MSI Suprim RTX 3070 mi almalıym çok fark olur mu arada 1000 TL'ye değer.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
Anakart: ASUS TUF B550 Plus Wi-Fi
SSD: Samsung EVO 970 Plus 500 GB.
Kasa: XPG Battlecruiser.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro CL 18 3600 MHz.
Güç kaynağı Corsair RM 750 80+Gold
Monitör olarak da 2. el Dell S2721DGF düşünüyorum tavsiyelerinize açığım.
Sistem bu şekilde ekran kartı olarak 1000 TL fazla verip sizce Suprim almaya değer mi bir de galiba kasada ekran kartını dik tutma aparatı var diyorlar dik taksam performansa sorun olur mu eğer Suprim X alırsam büyük ihtimalle dik takarım güzel gözüküyor.

İşlemci = mükemmel.
Anakart = mükemmel.
RAM = CL değeri yüksek.
M.2 = PCI-e 3.0'deki en iyisi.
Ekran kartı =Suprim almalısın.
PSU =mükemmel
Kasa =iCUE 4000X olabilir.

İşlemci = mükemmel.
Anakart = mükemmel.
RAM = CL değeri yüksek.
PSU =mükemmel

Genel değerlendirmembu yöndedir bu arada RAM kaç GB.

Tamamdır öyle yapmayı deneyeceğim sistemin diğer parçaları güzel mi uyum olarak kasanın hava akışı güç kaynağı falan güzel mi?

Kasa bileşen renklerinden dolayı pek içimi tatmin etmedi çünkü ya Full siyah ya da Full beyaz olmalı yoksa ekran kartı harici sırıtır.

Bir de RAM mükemmel ama 16 ise 32 GB yapmalısın.

3070'e o monitör gitmez.

O monitör yerine bunun 2.el, ini alabilirsin SAMSUNG LC27G55TQWRXUF 27" QHD 2K 1ms 144Hz Freesync HDR10 1000R Kavisli Gaming Monitör Siyah

Son düzenleme:
İşlemci = mükemmel.
Anakart = mükemmel.
RAM = CL değeri yüksek.
PSU =mükemmel

Genel değerlendirmembu yöndedir bu arada RAM kaç GB.

Kasa bileşen renklerinden dolayı pek içimi tatmin etmedi çünkü ya Full siyah ya da Full beyaz olmalı yoksa ekran kartı harici sırıtır.

Bir de RAM mükemmel ama 16 ise 32 GB yapmalısın.

3070'e o monitör gitmez.

O monitör yerine bunun 2.el, ini alabilirsin SAMSUNG LC27G55TQWRXUF 27" QHD 2K 1ms 144Hz Freesync HDR10 1000R Kavisli Gaming Monitör Siyah

RAM 8x2 ama monitör fazla mı kalır diyorsunuz anlamadım.

Son düzenleme:
Ben MSI Gaming Z Trio'lu RTX 3070 kullanıyorum. Bu yaz sıcağında FurMark testinde 70 dereceyi geçiremedim. Bence suprim almana gerek yok. Ama bundan da pek inme. Özellikle Ventus gibi modellere pek bakmanı önermem 80 derecelerde çalışır gibi geliyor. Bir de kesinlikle IPS panel 2K/144-165 Hz veya 4K/60 Hz monitör tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı